Wrzuciłem na wykop to wrzucę i tutaj bo się napisałem #ukraina

Jaka akcja dzisiaj w Miliczu : p Ciekaw jestem czy coś wypłynie. Od razu powiem, że mimo że byłem naocznym świadkiem to nie potrafię jasno ocenić wiarygodności podsłyszanych informacji, bo trzymałem dystans.

Otóż jakiś koleś wziął w żabce chipsy, jakieś napoje. Ogólnie koszyk za jakieś 30zł max. Sytuacja z mojej perspektywy zaczęła się gdy ten koleś coś powiedział co miało wydźwięk jak typowe 'do widzenia' i wychodził ze sklepu (jeszcze nie działo się nic co by skupiało uwagę więc nawet nie zwracałem uwagi co mówił). jak wychodził już przez drzwi to kasjer za nim pobiegł i próbował go obezwładnić
(bear hug). Poszli gdzieś tam pod śmietniki i ze sklepu nic nie widziałem a ciągle myślałem o swoim hotdogu którego chciałem zamówić. W tym czasie drugi kasjer, który poszedł wcześniej na peta dzwonił na policję ale chyba średnio mu to wychodziło. Po chwili ten pierwszy kasjer pokazał się na zewnątrz z albo ugryzionym(?) palcem albo dostał plombę na twarz. Trzymał się za twarz więc albo ssał ten palec albo badał stan swoich ust.

Ja stwierdziłem, że nie warto narażać zębów za dwie paczki chipsów i zacząłem się oddalać. Pojawił się jakiś koleś i w bezpośredniej konfrontacji mówił w twarz temu złodziejowi(?) że on jest polakiem i jakieś takie pierdoły o tym że się na to nie godzi. Za rogiem była komenda policji więc poszedłem tam powiedzieć im, że jest taka i taka akcja i że mogliby podejść. Bez wahania zebrali chyba wszystkich na komendzie czyli jakieś 4 osoby nie licząc ludzi na patrolach, których pojawiło się z 3 radiowozy. W tym czasie jak policjanci zbierali swoje graty interwencyjne ukrainiec(?) przyszedł pod ten komisariat, wystawił ręce w geście - zakujcie mnie w kajdanki. Policjanci zachowali się bardzo racjonalnie i nawet go nie zakuli tylko zaczęli z nim rozmawiać i zapraszać na komendę. Co się działo wewnątrz nie mam zielonego pojęcia ale weszli z nim do budynku. W tym czasie z innym policjantem podeszliśmy pod pamiętną żabkę a tam ten koleś który krzyczał o tym że jest polakiem stał z grupą interwencyjną z lekkim urazem głowy, krew itp ale raczej nic poważnego. Ciekawe bo pięścią takich obrażeń się nie zadaje ale też złodziej nie wydawał się mieć jakiegoś narzędzia więc pewnie ten obrońca prawa się po ciosie przewrócił albo o coś uderzył.

W ogóle złodziej nie próbował na żadnym etapie uciekać. Od razu mówił że on poczeka na policję no i w sumie czekał a potem sam poszedł na komisariat się oddać : p Ja tylko wskazałem policjantom który koleś stanowi zagrożenie jak już stał przed komendą. Pewnie bez chamskiej eskalacji rozeszłoby się to wszystko po kościach a tak to dwóch gości poniosło jakiś uszczerbek na zdrowiu. Nie wiem gdzie zmierzam z tym postem ale może ktoś ma jakieś informacje bo sytuacja dla mnie nowa i jestem ciekaw konkretnych szczegółów. Koleś złodziej raczej był pod wpływem jakiegoś narkotyku którym nie jest alkohol albo w specyficznej sytuacji mentalnej gdzie miał wszystko gdzieś. Z góry przepraszam jak ktoś to wszystko przeczytał i czuje się pokrzywdzony zmarnowanym czasem bo sytuacja też nie jest jakaś wyjątkowa w skali kraju a sam nie wiem po co to napisałem xd I pomimo że wrzucam to na tag Ukraina to powtarzam - ja sam nie mam pojęcia jakiej narodowości był domniemany złodziej, chyba na żadnym etapie z wyjątkiem tego 'do widzenia' którego nie zarejestrowałem zbyt dobrze nie słyszałem co i jak mówił. To że to ukrainiec usłyszałem już po fakcie, jak ten koleś z urazem głowy mówił policji że to ukrainiec i czemu takich nie wysyłają na front a przyjmują do nas z którym to stwierdzeniem się całkowicie nie zgadzam bo jest infantylne i prezentuje zerowy poziom zrozumienia świata socjo-ekonomicznego.
Mentalista

fajny wpis, ale fakt faktem ukraincy powinni byc w ojczyznie i walczyc

argonauta

@Mentalista nie, noe "ukraińcy", a "zawodowcy", albo "ochotnicy"

FoxtrotLima

@Mentalista Ukraińcy mają do dyspozycji ok. miliona ludzi w armii i więcej po prostu nie są w stanie wyposażyć.

Ktoś musi też hajs zarabiać i słać do kraju.

conradowl

@Mentalista ciekawe jak to się ma do setek wpisów Polaków na wykop, gdy była afera z ćwiczeniami. Albo „ja nie będę walczyć bo za państwo PiS nie mam zamiaru ginąć".


Moim zdaniem jak naród jest solidarny i ludzie popierają władzę to żołnierzy nie zabraknie. Jak rząd rucha swoich, korupcja panuje i jest bieda w społeczeństwie - to chętnych do walki o to będzie za mało. Krótko - naród walczy o swój kraj, gdy jest o co walczyć. A ci co nie chcą to albo się boją, albo nie lubią to co mieli w kraju, albo są właśnie (w przypadku Ukrainy) proruscy. Więc też bym mimo wszystko uważał na Ukraińców uciekających przed mobilizacją.

Złodzieje, kieszonkowcy i cała reszta tego typu osobistości także się na front nie pcha. Więc to, że się takich obserwuje... A jakie zdanie o Polakach było (pewnie dalej jest) w UK? Stereotypy skądś się biorą. Zresztą ludzie jak ja - mówię po angielsku, zakupy robię wszędzie i w polskim sklepie rzadko bywam, mam dom, samochód i nie pracuję za minimum, nie chodzę w koszulce z flagą Polski po UK - tacy jak ja nie są widoczni na ulicy jako obcokrajowcy, więc nawet jakbym coś odwalił to nie będzie plotki, że znowu Polak... Tak samo Ukraińcy w Polsce. Normalni, pracowici, żyjący jak ludzie - takich się nie zauważa.

Scoville

@Mentalista abstrahując od całej tej historii, za kogo się uważasz, żeby decydować o tym, że ktoś ma sobie zniszczyć lub stracić życie w jakiejś wojnie?

marcin-pyra

@Scoville Ciężko nie oczekiwać walki od kogoś kto jest skłonny walczyć na terenie kraju który dał mi azyl a której sytuacji był prowodyrem. Może tutaj nie ma artylerii ale mi by godność nie pozwalała robić wstydu moim obywatelom za granicą. Zresztą to nie tyczy się tylko wojny ale w ogóle staram się trzymać fason a za granicą jeszcze bardziej.

dez_

Chyba, może, sam nie wiem. Tyle wynika z tego wpisu. Fajnie że przepraszasz na końcu za swój wpis, wybaczam

marcin-pyra

@dez_ Nie jestem dziennikarzem tylko normikiem a mam na tyle godności, by zaznaczać że coś nie jest faktem a tylko plotką. W tym wpisie nie ma żadnych moich domysłów a zasłyszane informacje zaznaczam od razu. Fajnie jakby pojawił się jakiś artykuł z miasta i jak oni by to przedstawili mając dostęp do informacji policyjnych albo do dobrze rozpytanych świadków. Ja jestem tylko jednym z kilku aktorów i to jednym z mniej istotnych

marcin-pyra

@dez_ Na przyszłość materiał video może by był na miejscu, tylko raczej wolę działać niż stać z telefonem jak tiktokowiec. Nie mam takich instynktów. Przez te 20 minut które tam byłem nigdy przez myśl mi nie przeszło żeby to nagrywać

dez_

@marcin-pyra czasami warto zastanowić się nad tym czy jest sens w ogóle zaczynać coś opisywać, milczenie jest złotem ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


Dla jasności, nie chodzi mi o bronienie Ukraińców, bardziej o samo przedstawianie faktów czy też domysłów w kontekście siania dezinformacji w formie wioskowych anegdot.

marcin-pyra

@dez_ Wiem, jeszcze przed publikacją zastanawiałem się czy jest sens to wrzucać. Nie widziałem w tym wielkiej szkodliwości więc wrzuciłem. Zgodnie z oczekiwaniami i tak mało kogo to interesuje. Chyba zwyczajnie mi się wczoraj nudziło ale też jako że nie ma żadnych informacji online to czułem potrzebę się podzielić swoimi emocjami czy historyjką. Fora w stylu wykopowym są forami otwartymi i uważam, że jest tu miejsce na coś więcej niż linki do artykułów. Sam osobiście mam więcej radochy z czytania takich wpisów jak mój niż z tysięcznego filmiku z dronowania albo przeklejki z ruskiej propagandy

dez_

@marcin-pyra teraz wszystko jasne, patolę deportować żeby z nożem na kacapów się rzucał. Historia ciekawa i zweryfikowana, ale nadal uważam że kulawo zredagowana.

bizonsky

Tyle się rozpisała onuca a i tak każdy ma to w pizdzie XD

bizonsky

No czyli to nie tylko ty jesteś śmierdzącym kawałkiem z ruskiego obranego obuwia, ale i redaktor tej gazety.


50x podkreślanie że to Ukrainiec jak by to miało jakiś wpływ na historię albo jakikolwiek jej aspekt oprócz pokazania narodowości Ukraińców w negatywnym świetle XD

Jesteś jak typy które gadają o kradzieżach w usa ale tylko jak murzyni kradną XD

Pewnie jeszcze mu udzieliłeś "wywiadu" i się teraz chwalisz że jakiś gownoportal lokalny z 200wyswietlebiami miesięcznie wrzucił coś na swojego bloga to musi to być wartościowe XD


ALE ŻENADA XDDDDDD


Onuca.

marcin-pyra

@bizonsky Teraz to ty fantazjujesz i przypisujesz mi cechy których mój wpis nigdy nie wykazywał. Jest w tekście, że wywiadu udzielił ten typ z rozwalonym łbem. Chyba że jeszcze posmarowałem żeby było bardziej wiarygodne xD I też nie dziwne że są błędy merytoryczne tej sytuacji spod komendy skoro mają informacje tylko od kolesia, który nigdy pod komendą nie był i sobie zmyślił.


"Złodziej uciekł, ale... w stronę pobliskiej komendy policji. Tuż przed jej budynkiem został obezwładniony i zatrzymany przez jednego z policjantów"


Ani on nie uciekł tylko przyszedł pod komendę się oddać, żaden policjant (zresztą było ich dwóch a mowa jest o jednym) go nie obezwładnił tylko normalnie z nim weszli na komendę. Chyba że wewnątrz jakieś karate kid było odstawione.


Wcześniej cały mój wpis był zmyślony, teraz cały artykuł jest zmyślony bo ja dałem wywiadu w sprawie która nie miała miejsca. Nawet są zdjęcia w artykule z tamtego miejsca (typ z policjantem na zdjęciu to rzeczywiście ten złodziej). Szanujmy się trochę.

Zaloguj się aby komentować