Komentarze (12)

Alawar

Windows 11 Jestem za stary i leniwy żeby pi⁎⁎⁎⁎lić się z linuksem.

Eber

@Alawar spoko, dzięki za szczerość!

Statyczny_Stefek

@Eber Linux. Jestem za stary i za leniwy, żeby pi⁎⁎⁎⁎lić się z windowsem.

Eber

@Statyczny_Stefek no i fajnie!

nicram

Na serwery Linux. Na desktop tylko Windows (ewentualnie OSX jak brak softu nie przeszkadza).

beetroot

Dual boot, Debian na codzień, Windows do gier.

Catharsis

Chciałem napisać, że korzystam na co dzień z Linuxa już od prawie 2 lat ale okazuje się, że straciłem rachubę czasu bo sprawdziłem teraz dokładnie, i siedzę na Linuxie już od 3,5 roku xD. Generalnie mam niby dual-boota ale odpalam Windowsa tylko gdy gram w League of Legends bo te przez antycheata już nie działa na Linuxie. A tak to robię wszystko na Linuxie, pracuje (full-stack dev), scrolluję neta, multimedia, granie itp. No i zasadniczo przez cały ten czas nie trafiłem na żaden gamebreaking problem, który by sprawił że chciałbym wrócić na Windowsa. Zresztą Windows na którego bym mógł wrócić właśnie się kończy xD. O ile Windowsa 10 pod koniec jego życia jakoś trawiłem gdy już go połatali to Windows 11 jest dla mnie totalną porażką i nieporozumieniem.

Generalnie moim zdaniem to jeżeli ma się wiedzę i chęci, to Linux jest zdecydowanie lepszym systemem i Windows nawet nie ma podjazdu. Tutaj jedynym problemem może być tylko brak softu, nie da się obskoczyć braku Adobe i wielu podobnych.

Jeżeli jednak jest się typowym userem który używa kompa jako launcher do przeglądarki to uważam, że nie ma żadnego znaczenia z jakiego systemu korzystasz, każdy będzie tak samo użyteczny, nawet ChromeOS xD.

Roark

Miesiąc temu przesiadłem się z W11 na Fedorę z KDE, od czasu gdy już Wayland działa i wspiera HDR na Nvidii to w zasadzie jedynie obsługa kierownicy i niektóre gry online trzymają mnie przy dual boocie. Bezproblemowość Linuksów zwiększa się z roku na rok, a Valve odwala świetną robotę z popularyzacją za pomocą Steam Deck.

cebulaZrosolu

Mint z xfce w moim serduszku od wielu lat

Wcześniej w sumie to samo bo xubuntu

Ogólnie romans z Linuxem to już będzie z 16-18 lat.


W pewnym momencie to nawet takie rzeczy jak DSL testowałem

Marchew

@cebulaZrosolu Poradnik w dwóch zdaniach na odpalanie windowsowych gierek poproszę

cebulaZrosolu

@Marchew nie grać w gierki


Nie wiem bo nie gram, wiem, że jest Steam na Linuxa i wine do emulacji windy

MrHardy_

To będzie rok linuxa

Zaloguj się aby komentować