Swego czasu zakupiłem na swoje nieszczęście taką spawarkę z Lidla. Ogólnie mam dobre zdanie o #narzedzia Parkside oprócz niej. W zasadzie działa dobrze tylko na rozgrzanej elektrodzie. Czasem tylko przykleja elektrodę, nie pospawasz nic a i tak się wyłączy na 15 min by się ochłodzić nie wiadomo po czym bo nic nie pospawała. Nawet spawanie na 2mm specjalnych elektrodach niskoprądowych niewiele pomaga. I teraz moje pytanie bo niektórzy twierdzą że to w dużej mierze wina zacisków które słabo podają prąd który i tak ma niski i jak się je wymieni (koszt 40 zł ) to da się nią pracować. Szkoda mi jej trochę ale nie wiem czy warto w nią inwestować czy kupic za 250 inwertorową którą po prostu pracuje np to:

https://allegro.pl/oferta/spawarka-inwertorowa-igbt-sherman-mma-160-speedy-12431772254

5635d0a9-7fc9-4edc-a155-0b1e0a51ca10

Komentarze (16)

Krzysztof_M

Kupuj inwerter później daj znać jak działa Ja mam pół automat z Lidla ale rzadko używam. Jak już potrzebowałem coś spawać to i tak somsiad z inwerterem przychodził poprawić. Na wyłączanie się spawarki to nowe zaciski nie pomogą.

tmg

@Krzysztof_M to wyłączanie jest straszne, 8 minut działania i 15 stygnięcia. Gdyby jeszcze przez te 8 minut to spawało to jeszcze bym przeżył ale połowę tego czasu walczę z elektrodą

Krzysztof_M

@tmg Jak będziesz nową kupował to zwróć uwagę na tabliczkę znamionowa tam jest takie duże "S" i jakieś cyfry. To jest tryb pracy czy jakoś tak wyguglaj sobie. Znaczy ile czasu w ciągu godziny może pracować a ile odpoczywać czy jakoś tak.

LaMo.zord

Kup coś innego. Tutaj zmienisz zaciski to zaraz wypadnie coś innego. IMO nie warto.

American_Psycho

@tmg 2tyg temu były promocje na allegro, spawarki inwertorowe po 90zł były. Półdarmo normalnie. A na taki transformator spawalniczy to szkoda pieniędzy.

tmg

@American_Psycho przegapiłem niestety, każda lepsza od tej co mam i brałbym w ciemno

redve

@tmg o parkside mam opinie jak najgorszą.

Kupiłem stacje lutowniczą, która sie sama zjarała. Grot sie topił razem z cyną, i po może 10h lutowania (nie bez przerwy ofc) był prawie cały stopiony.


Unikam jak ognia. Jak mam do wyboru kamień albo narzędzie parkside to biore kamień bo chociaż wiem że sie nie zepsuje

tmg

@redve z Parkside mam młot udarowy, wiertarkę udarową, ostrzałkę do wierteł, ostrzałkę do łańcucha piły spalinowej, myjkę ciśnieniową, kamerę warsztatową i nic się nie zepsuło oraz działa jak należy. Może miałęm szczęście a pecha tylko do tej spawarki

tmg

@G_O_ gdybym spawał dużo i cięższe przedmioty to bym pewnie kupił taką jak Ty ale ja potrzebuję spawarki okazjonalnie i do drobnych rzeczy np. lekka pergola, jakiś stojak, zamek w bramce itp. Ta którą posiadam to szajs ale jak zaczyna spawać to idzie prawidłowo. Tak jakby jej brakowało delikatnie mocy by zaczęła się do czegoś nadawać. Gdyby się okazało że po wymianie zacisku masy (a może i elektrody) przestanie kleić elektrodę to by mi wystarczyło.

tmg

@G_O_ niestety nie ma, przewody wchodzą do wnętrza spawarki ale zajrzę czy da się je jakoś łatwo odkręcić. A jakie przewody polecasz na wymianę?

tmg

@G_O_ ok, dzięki za opinię. Zastanowię się jeszcze co robić i może faktycznie szarpnę się na solidniejszy sprzęt. Najwyżej syn dostanie w spadku coś lepszego

Zaloguj się aby komentować