Ruskie straty na dzień 11.09.2023r.

6 czołgów, 12 BWP, 28 artylerii, 3 OPL, 32 wozów logistyki

#wojna #ukraina #rosja #rosyjskiestraty
122a304a-8ec8-4389-bcf4-0bd74c232afb
Kolanin

3 systemy OPL. Bardzo dobrze. Tak naprawdę rozmontowanie wielowarstwowej obrony przeciwlotniczej to jest klucz do zwycięstwa. Ukraina ma dużo więcej dronów niż ruscy, cały świat im chętnie dosyła. Drony były kluczowe w pierwszej fazie wojny i być może będą takie na zakończenie. Nawet jak drogi będą nieprzejezdne to drony będą mogły sobie latać i nękać zarówno zaopatrzenie, jak i żołnierzy w okopach czy sprzęt nieopodal frontu.

alaMAkota

@Kolanin podobno duża czesc opl została wywieziona do matiuszki rosji, żeby bronić Moskwy, co dodatkowo zmniejszyło możliwość obrony powietrznej na froncie. Przyczynił się po trosze do tego prigozin i jego komedia oraz przede wszystkich kozackie wypady ukraińskich dronów na rosyjskie cele w ich kurwidołku.

Bayraktary wracają do tłuczenia ruskich na froncie, co jest tego potwierdzeniem.

Kolanin

@alaMAkota Obrona Moskwy to oczywiście spore osłabienie dla frontu. Są informacje o ściąganiu systemów s-300 z Kuryli. Wcześniej pościągali obronę przeciwlotniczą z Arktyki. Do tego dochodzą ogromne straty - uszkodzenie lub zniszczenie kompleksu s-400 Triumf buło szczególnie bolesne. Ogólnie nowoczesna obrona przeciwlotnicza to droga sprawa, przy sankcjach na elektronikę może okazać się, że budowa nowych systemów jest niemożliwa. A jak wyciągnie się tą z lat 50-tych i 60-tych to jest problem ze skutecznością i tą są wstanie zająć się drony. Dodatkowo mocno niedocenione wsparcie satelitarne z USA - rozpoznają oni wiele celów i tylko koordynaty przesyłają na Ukrainę.

Kronos

@Kolanin rosja ma duży problem, dlatego że ma tak duże terytorium. Ukraina ma dużo mniej systemów przeciwlotniczych ale do ochrony ~30 razy mniejszej powierzchnii.

Na początku wojny moskale radośnie sobie ściągali na front co potrzebowali z innych rejonów ale Ukraińcy nie są głupi, zaczęli atakować im miasta, zakłady, bazy i lotniska w całym kraju ogołocone z opl i eldorado się skończyło. Teraz broń wraca z frontu z powrotem w głab kraju bo mają tam zbyt dużo cennych zasobów i takie bezkarne ataki ich bolą. No to na front wróciły - jak kolega @alaMAkota wspominał - Bayraktary itd. i problem krótkiej kołderki się pogłębia.

Jeśli dostaną jeszcze ATACMS, Taurusy i GLSDB to proces przyspieszy bo będą w stanie eliminować OPL dalej od frontu.

alaMAkota

@Kronos i tak kończą kolosy na glinianych nogach

Zaloguj się aby komentować