#remontujzhejto #remont
Płyty osb 3 12mm na ściany w piwnicy - dobry pomysł, czy nie za bardzo? Myślałem żeby przykręcić je na jakiś cienki stelaż i żeby nie przylegały bezpośrednio do ścian i była jakaś wentylacja od drugiej strony. W piwnicy jest lekka wilgoć, ale nie ma tragedii. Nie chce mi się bawić w tynkowanie, zwłaszcza, że nie mam wprawy. Są jakieś lepsze, budżetowe rozwiązania w tej sytuacji? Może dać jakąś folię pod płyty?
lazysoul

Spróbuj wejść na tag przegryw.

Hejto to gowno

dez_

Płyta osb nie jest odporna na wilgoć. Kwestia jaka jest przyczyna wilgoci, słaba wentylacją czy nieszczelna izolacja. Z doświadczenia wiem że czasami lepiej nie ruszać zawilgoconych ścian w piwnicy, u rodziców tynkowałem cześć ścian i na długi to nie wystarczyło, tynk zaczął odpadać.

6502

@lazysoul Bardzo Panu dziękuję za tę garść bezcennych informacji, ale ja mam to w dupie. Idź spamować gdzieś indziej.

6502

@dez_ Rozumiem, tylko moja piwnica jest kompletnie zasyfiała, jak niemiec postawił kamienicę, tak do dzisiaj nikt tam nic nie robił. Same ściany chyba nie są mokre, bardziej ciągnie od podłogi, ale to chyba przez łataną rurę burzową. Rura idzie do wymiany, a ja będę robił wylewkę, więc powinno się chociaż trochę poprawić. Ewentualnie mogę spróbować zrobić iniekcję, ale to chyba jest dość drogie.

Atarax

@6502 orobisz się z płytami, i albo zgniją albo powstanie życie za tym stelażem.


Ja bym tynkowal, to piwnica więc nawet jak nie masz wprawy to się świąt nie zawali


A może płytki? Co tam teraz masz, sama cegłę?

6502

@Atarax cegła pomalowana chyba wapnem. Taka biała, brudząca warstwa 1-2mm. W jednym miejscu jest tynk. Nie jest poodparzany, ale sypie się przy dotknięciu palcem.

A może płytki?


To by wyszło jeszcze gorzej niż tynkowanie w moim wykonaniu xD A ścianę i tak by trzeba było wcześniej wyrównać.

Atarax

@6502 ja osobiście bym wyczyścił te cegły z wapna i jak są w dobrym stanie to tylko zaimpregnował, ew. Pomalował jakaś dobrą farbą, ale jak chcesz je zakryć to na Twoim miejscu bym je tynkował

6502

@Atarax O, to też jest jakiś pomysł. Muszę to przemyśleć. Dzięki

ciken007

@6502 a jaki masz budżet? Tylko. Coś konkretniej niż "jak najtaniej" duża ta piwnica?

6502

@ciken007 <1000zł za materiały na ściany. Piwnica ~9 m^2, po podłodze, ścian będzie ~30 m^2.

ciken007

@6502 OK. A tak na dobrą sprawę po co chcesz coś z tymi ścianami robić? W sensie jaki jest plan na te piwnicę?

6502

@ciken007 Graty z mieszkania, przetwory, drewno kominkowe + jakiś mikry stół warsztatowy. Chcę żeby było na tyle czysto żebym się tam nie brzydził zostawić rowerów czy kiedyś wózka. W tej chwili wszystko się sypie i brudzi jak tylko się dotknie.

ciken007

@6502 Jak bardzo nierówna jest ściana? Są płyty budowlane odporne na wilgoć. Ultrament się do chyba nazywa. Można to kleić albo na placki z kleju, albo na jakiś stelaż, czy m-system atlasowy. Możesz jeszcze zieloną GK zastosować. Powinna być tańsza niż ultrament, a jakaś wilgocioodporność też tam jest.

ciken007

@6502 Jak bardzo nierówna jest ściana? Są płyty budowlane odporne na wilgoć. Ultrament się do chyba nazywa. Można to kleić albo na placki z kleju, albo na jakiś stelaż, czy m-system atlasowy.

6502

@ciken007 Ultrament kiedyś sprawdzałem i wychodzi bardzo drogo. GK - no nie wiem, jakoś bardziej się boję o rozmoknięcie niż przy osb, ale nie będę się upierał. Ściana dość krzywa i miejscami mocno nierówna.

6502

@ciken007 Zawsze myślałem, że osb 3 to ta najpopularnjejsza

ciken007

@6502 Ażtak się nie znam, więc nie potwierdzę. Tak czy inaczej, w Twoim przypadku, OSB wydaje się mieć największy sens. Mieszkał tam nie będziesz, a nawet jak jest trochę wilgoci, to raczej piwnica nie jest w 100% szczelna. Możesz też nawiercić jakieś otwory wentylacyjne w tych płytach. Nie wiem, czy to coś da, no ale można

Zaloguj się aby komentować