Dyskusja użytkownika razALgulrazALgul★Liderw Mapyw zeszłym roku23"Kot" w różnych językach. #ciekawostki #mapy #koty #jezyki234Udostępnij
eloyardw zeszłym roku9Ale pierdolnik. Większość Słowian wschodnich i zachodnich używa słowa pochodzenia germańskiego, Węgrzy, Albańczycy, czy Macedończycy słowiańskiego, a Finowie szwedzkiego.
Fly_agaricw zeszłym roku3@eloyard Większość Słowian używa z proto-słowiańskiego "kotь". Masz to wyszczególnione na mapie.
eloyardw zeszłym roku2@Fly_agaric w oczy mi się germańskie rzuciło na pierwszym miejscu, a tak naprawdę oba oczywiście z proto-indo-europejskiego https://indo-european.info/dictionary-translator/word.inc.php/ine/katt%c4%81 Proto-Indo-European dictionary-translatorIndo-european