Komentarze (25)

@ZygoteNeverborn jak prawdziwy słowianin tylko pogańskie Dziady odprawiam.

A tak poza tym to jest rewelacyjna zabawa robić tą dynię z synem.

@ZygoteNeverborn znaczy wiesz, przepraszam bo obawiałem się że rzeczywiście gdzieś Cię ta dynia ruszyła a nie chcę się z Tobą kłócić kolego.

@entropy_ Liczyłem na zdobycz w stylu: "ooo, prawdziwy Chrześcijanin a nie wie, że 1 listopada jest Wszystkich Świętych, a nie żadne Święto Zmarłych!"

@entropy_ ZABAWA??!! Mlody ma tak jak my isc marznac i moknac palac swieczki na grobie jakiejs prababki ktorej nigdy nie spotkal! I co jeszcze ? Moze go nauczysz podstaw mechaniki spokojnym i pedagogicznym tonem zamiast drzec ryja ze zle latarka swieci? Ehh ojcostwo zchodzi na psy

@ErwinoRommelo ja akurat lubię nasze zwyczaje w tym okresie. Powspominać zmarłych, zapalić im świeczkę, pięknie cmentarze wyglądają później, trochę historii rodzinnych poopowiadać, zobaczyć się z dalszą rodziną. Ale prawdziwa zabawa... No trochę słabo jak komuś niedawno ktoś umarł, dać się komuś w spokoju wypłakać w te dni, a nie jakieś dziecięce figle wyprawiać. Kiedy się żremy między sobą to się żremy ale w różne święta można tak trochę bardziej pokojowo spędzać.

@ZygoteNeverborn panie, jażech czyteł, że później się od tego dzieciom BDSM+ jakieś robi i rozpustnicy wyrastają od takiego traktowania jak na zachodzie, lepij nie ryzykować.

@jiim a wiesz dlaczego?

Umiem (bo tak jakby płacą mi za to przez ostatnie 15 lat) obliczyć i narysować na kartce rozwinięcie przecięcia dwóch stożków.

Nie o to chodzi, że nie można inaczej ale zwyczajnie nie chciało mi się ręcznie liczyć rozwinięć xD poza tym narysowanie modelu, zrobienie rozwinięć, dodanie zakładek na klejenie i wydrukowanie zajęło mi mniej niż 5 minut.

Druga sprawa to zależało mi na tym żeby rondel był pofalowany i trochę oszukałem geometrię euklidesową bo zewnętrzny obwód ma więcej niż 2pi*r (i musi gdzieś nadmiar uciec i dlatego jest pofalowany)

Zrobiłem rozwinięcia w blenderze bo nie chciało mi się ręcznie liczyć tego wszystkiego i nie zrobił bym tego z kartką, ołówkiem i linijką w 5 min.

@entropy_ no spoko, ja rozumiem, ważne że zabawa była. Bawi mnie jedynie organizacja, akcja-operacja, projektowanie, wycinanie a sklejenie już jako tako, na ślinę :)

@jiim bo papier zachowuje się inaczej niż blacha albo plastik

Przyzwyczajony jestem do pracy w innych materiałach a to zrobiłem "bo mogę"

A tak w ogóle to możesz mi nie wierzyć ale ja w sumie to chciałem żeby nie wyszedł taki jak na modelu tylko żeby wyglądał jak używany.

I tak szczerze to przyznaję łączenia zepsułem, ale tylko łączenia. Cała reszta wygląda z grubsza tak jak planowałem przed.

Zaloguj się aby komentować