Prezydent Duda jedzie za kilka dni do Afryki! Odwiedzi Kenię 🇰🇪 Rwandę 🇷🇼 i Tanzanię 🇹🇿.

Celem jest zaznaczenie polskiej obecności w Afryce Wschodniej i określenie, jakie są obszary wspólne. Ponadto będą dysksuje o rosyjskiej dezinformacji i bezpieczeństwie żywnościowym 🌾.


Przygotowania do wizyty do Afryki trwały blisko rok i pierwotnie miała być w 2023.

Choć Afryka nie jest priorytetem w polskiej polityce zagranicznej, to przy rosnącej obecności innych państw Czech 🇨🇿, Węgier 🇭🇺. Ukrainy 🇺🇦, również i Warszawa powinna się angażować.


https://twitter.com/AleksanderOlech/status/1752588070510088340?s=19


#wiadomoscipolska #afryka #politykazagraniczna

11288909-1d0a-4c65-ae9d-e88259aafc28

Komentarze (5)

pinbecker

Jeszcze się w Afryce nie skompromitował.

Feniks_rf

Podchodząc obiektywnie, lepiej późno niż wcale. Ogromny kontynent i potencjał, duże złoża naturalne, możliwości współpracy i wymiany handlowej ogromne.

Fajnie jakby jeszcze jedną linię z aktualnie rządzącymi miał, to może by cos z tego było

Feniks_rf

Po ostatniej decyzji tego partyjnego człowieka, który dba tylko o własny i partii interes, śmiem wątpić czy moje wcześniej wypowiedziane słowa nie powinny być brane jako baśń lub naiwne marzenie. Ehh

Zaloguj się aby komentować