#polityka #oswiadczeniaposelskie

Ciekawostki z oświadczeń majątkowych posłów, część "Ciąg dalszy ciekawostki bez ciekawostki"
Żebyście nie pomyśleli że temat olany, to updatuje pomimo braku update'u historię z poprzedniej części naszej pięknej przygody z podpierdalaniem posłów:
https://www.hejto.pl/wpis/polityka-oswiadczeniaposelskie-ciekawostki-z-oswiadczen-majatkowych-poslow-cze-9

Otóż Komisja Etyki Poselskiej miała się zebrać pod koniec stycznia, ale posiedzenie zostało odwołane. Zebrała się natomiast 7 lutego i zajęła się (jak sama mówi https://www.sejm.gov.pl/Sejm10.nsf/PosKomZrealizowane.xsp?komisja=EPS#7
IV. Zajęcie stanowiska w sprawach, które wpłynęły do Komisji.

No więc na ten moment siedzę jak na szpilkach bo chciałbym was w końcu podbić jakie jest to stanowisko, jednak to wszystko co wiemy z tego spotkania. Czekam więc na opublikowanie pełnego transkryptu posiedzenia (nie jest ono transmitowane, więc to wszystko co będizemy mieli) co byśmy wiedzieli co wysoka komisja zdecydowała. Troszkę mnie wkurza że opublikowanie transkryptu zajmuje już prawie tydzień, ale w sumie gdzieś kumam bo było posiedzenie sejmu i pewnie kancelarie sejmowe miały trochę roboty.

Zaciekawiło mnie tylko że w planie komisji znalazł się taki enigmatycznie brzmiący punkt:
VI. Rozpatrzenie projektu uwag Komisji Etyki Poselskiej dotyczących wypełniania oświadczeń o stanie majątkowym składanych przez posłów za 2023 rok.

I nie powiem - zacząłem się zastanawiać czy przypadkiem znowu nie doszło do śmiesznego domina
mroczny_pies userbar
Wesprzyj autora
wombatDaiquiri

@mroczny_pies mam nadzieję że wywołasz tąpnięcie które przyniesie zmiany

Zaloguj się aby komentować