
Po latach kryzysu Grupa Wyszehradzka próbuje odzyskać polityczne znaczenie. Pierwszym testem dla nowego otwarcia będzie spotkanie premierów państw V4 na Węgrzech.
Zgodnie ze swoją kampanijną obietnicą Péter Magyar próbuje tchnąć nowe życie we współpracę w ramach V4.
W ostatnich latach Grupa Wyszehradzka wyraźnie straciła impet, a relacje między jej członkami obciążały narastające napięcia.
Pierwszym krokiem nowego premiera ma być wtorkowe spotkanie z szefami rządów Słowacji, Czech i Polski.
W pałacu Grassalkovichów w Gödöllő politycy będą rozmawiać o wyzwaniach stojących przed wyszehradzkim formatem. [...]
#wiadomosciswiat #wegry #grupawyszehradzka #politykazagraniczna #politykaeuropejska #euronews