Na psychoprawicy stabilnie
#polityka #bekazprawakow

Na psychoprawicy stabilnie
#polityka #bekazprawakow

@JeanValjean psychoprawica lubi się brandzlować do II Rzepy i fantazjować o byciu szlachtą, jednocześnie składając się z takich właśnie chłopków-roztropków skaczących do wszystkich z pięściami. "Człowiek honoru" nie może żądać bójki ani nawet pojedynku, tylko "satysfakcji". Następnie, wyznaczeni przez obie strony sekundanci określają warunki osiągnięcia tej satysfakcji, w której pojedynek jest ostatnią preferowaną formą rozwiązania sporu, a za człowieka pozbawionego honoru uważa się każdego, kto odrzuci bez wyraźnego powodu układ sekundantów, uchyli się przed pojedynkiem w dniu jego odbycia lub narazi (jako sekundant) swojego klienta na ujmę na honorze. Wraca standardowa prawda, że w ich wymarzonym szlacheckim świecie byliby pospolitą, poganianą kijami folwarczną hołotą na samym dnie społecznej drabiny.
Zaloguj się aby komentować