może i jeszcze ten przepis jest trochę martwy, ale już od 6 rano mamy pierwszego ochlejusa
#wiadomoscipolska #bekazpodludzi

może i jeszcze ten przepis jest trochę martwy, ale już od 6 rano mamy pierwszego ochlejusa
#wiadomoscipolska #bekazpodludzi

@jajkosadzone wątpię, konfiskata jednak sprawia że przestajesz być właścicielem, a gmina jako nowy właściciel pewnie będzie miała jakieś preferencyjne warunki ubezpieczenia jak komisy
bardziej czego się boję, to że janusze handlarze będą masowo skupować te auta na licytacjach i sprzedawać z zyskiem - mam nadzieję że to zostanie też przewidziane i rozwiązane
@jajkosadzone to sa sytuacje w ilosci ułamka promila, nomen omen, jak zostałeś zbadany alkomatem i wydmuchałeś 2 promile to jak chcesz dalej udowodnić niewinność?
będzie to działać pewnie w takim samym trybie wykonawczym jak zatrzymanie prawka
w 12 innych krajach juz to działa i nie słyszałem o żadnych większych skandalach, ochlejusow za kółkiem trzeba tępić i tyle
W dupie mam meneli, zastanawiam sie tylko jak to ma dzialac.
Auta latami gnija na osiedlowych parkingach bez oc i kazdy ma wywalone, a teraz nagle wszystko bedzie sie szybko odbywalo? xD
Dwa promile dwoma promilami, ale jak okaze sie ze urzadzenie nie mialo waznej legalizacji czy co tam odpowiada za wiarygodnosc pomiaru?
Przeciez wowczas taki pomiar nie jest wazny.
@jajkosadzone ale przecież to nie jest tak, że badanie alkomatem jest w stu procentach wiążące. Z tego co się orientuję to w sytuacji, gdy podczas kontroli w wydychanym powietrzu wyjdzie, że dany kierowca jest w stanie nietrzeźwości (czyli od bodajże 0,5 promila) czy nawet pod wpływem (od 0,2 do 0,5 promila) to wynik z alkomatu jest potwierdzany jeszcze badaniem krwi.
@Yarecky a może na przykład jeśli jest wypadek, to jest pobierana na miejscu zdarzenia przez medyków z karetki, bo wiezienie agenta do szpitala na pobranie by trochę trwało i działało na korzyść jego trzeźwienia
a dalej, przypuszczam, że karetka nie ma czasu na wożenie takich rzeczy do laboratorium
@mrozny to że jak zwykle szary obywatel na tym straci
Zaloguj się aby komentować