Mam serwer Della na zbyciu, taką krowę z szaf serwerowych. Ma 2 zasilacze i to chyba wszystko co wiem na jego temat. Mogę zrobić zdjęcia jakby ktoś był zainteresowany. #uk

Komentarze (28)

3zet

@Taxidriver chętnie obczaję

Taxidriver

@3zet a ha, te kości NVM2 czy to to tam jest, za to chciałbym już jakieś pieniążki;)

3zet

@Taxidriver DDR3 i Opterony na bazie Vischery, jakbym miał miejsce to wziałbym do zabawy a na wymianę mojego homelabu niestety za stare. Odpuszczam ale ktoś będzie raczej zadowolony.

3zet

@Taxidriver Napisałem do mojego kumpla i byłby raczej chętny, zarzucić lokalizacją na priv?

Taxidriver

Robię porządki a szkoda mi tego wyrzucić.

brain

@Taxidriver Jak wyrzucić? Tam są 24 kości pamięci RAM, przy obecnych wiatrach za pół roku dom za to wybudujesz

Taxidriver

@brain tam pewnie jest parę Giga

brain

@Taxidriver Pracowałem kiedyś na takich serwerach. Tam prawdopodobnie są kości po 4GB więc łącznie jest tam 128GB

Taxidriver

@brain to dużo czy mało? Tzn na osobistym kompie to dużo, ale jak to wygląda w przypadku serwerów?

brain

@Taxidriver No widzisz, czyli serwer full wypas. W tamtych czasach serwery zazwyczaj miały 128-256GB, a 512GB to już był wypas (i limit tych serwerów). Dziś ten serwer wciąż miałby sporo zastosowań, ale jego problemem może być efektywność zasilania. Niemniej przy problemach z dostępnością pamięci taki staruszek i ile sprawny wciąż ma wiele zastosowań co widać w cenie.


A co do pytanie czy to dużo, to zależy od zastosowań bo specyfikacje serwerów dziś bardzo się różnią w zależności do czego będzie się go używać. Dziś 128GB w serwerze to wciąż przyzwoicie, ale większość serwerów z którymi się spotykam mają 256GB na pokładzie. A największe z jakimi miałem okazje pracować miały 1,5TB pamięci na pokładzie.

Tomoe

@Taxidriver gdybym miał miejsce kurła

Taxidriver

@Tomoe u mnie pod biurkiem idealnie się mieścił

Tomoe

@Taxidriver no ja mam wynajmowane. Pewnie znajdziesz do momentu jak się wyniosę, dlatego nie zgłaszam się

Taxidriver

@Tomoe do czego taki serwer można wykorzystać? Do domowego użytku to chyba trochę za duży co?

Tomoe

@Taxidriver odpowiednio. Stawiasz home lab na nim i chmurę by mieć wszystko w jednym miejscu

Taxidriver

@Tomoe a nie lepiej coś mniejszego? Widzisz ja kompletnie nie ogarniam czegoś bardziej skomplikowanego niż wysłanie maila

Tomoe

@Taxidriver jak za darmo to wjesz XD a tak serio to są przemysłówki modularne. Wygoda przedewszystkim

xepo

@Taxidriver Dałbyś radę zrobić zdjęcie naklejki z zasilacza?

xepo

@Taxidriver Dzięki w sumie jeden mógłbym przytulić, tylko niestety nie jestem w UK, a dopiero teraz tag zobaczyłem xD

Taxidriver

@xepo tylko ja chce się pozbyć celalego serwera a nie tylko zasilacza.

xepo

@Taxidriver A ok, jasne

ErwinoRommelo

Spoko, gdybym mial genie to wsadzic… no I ciezkie wyslac to z uk gdzies bedzie kosztowac krocie

Zaloguj się aby komentować