Maduro podpisał dekret o "zagrożeniu zewnętrznym"

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro podpisał w poniedziałek „dekret o zagrożeniu zewnętrznym”, który „wchodzi niezwłocznie w życie w przypadku jakiejkolwiek agresji przeciwko naszemu krajowi” - poinformowała w poniedziałek na spotkaniu z korpusem dyplomatycznym w Caracas wiceprezydentka Delcy Rodriguez.


Wyjaśniła, że dekret daje szefowi państwa „specjalne uprawnienia do działań w zakresie obrony i bezpieczeństwa kraju w przypadku gdyby Stany Zjednoczone odważyły się dokonać agresji na Wenezuelę, w pobliżu której ten północnoamerykański kraj dokonuje rozmieszczenia swych sił wojskowych w celu - jak twierdzi administracja Donalda Trumpa - zwalczania przemytu narkotyków, ale które zmierzają do zmiany rządu w Wenezueli”.


„To, co czyni dziś rząd USA przeciwko Wenezueli stanowi groźbę jakiej zabrania Karta Narodów Zjednoczonych” - oświadczyła Rodriguez. [...]


#wiadomosciswiat #wenezuela #prezydent #maduro #politykazagraniczna #politykamiedzynarodowa #polskaagencjaprasowa

Pap

Komentarze (1)

NiebieskiSzpadelNihilizmu

@Mr.Mars ten kraj jest jedną wielką agresją przeciwko swoim obywatelom...

Zaloguj się aby komentować