Krwistoborowik Szatański, znaleziony w Szwajcarii
#grzyby #niemoje
Jakbyście kiedyś znaleźli na żywo, zdjęcie, zapisać lokalizację GPS i pisać do mnie - do 3h godzin jazdy na serio bym pojechał zobaczyc go na żywo



Krwistoborowik Szatański, znaleziony w Szwajcarii
#grzyby #niemoje
Jakbyście kiedyś znaleźli na żywo, zdjęcie, zapisać lokalizację GPS i pisać do mnie - do 3h godzin jazdy na serio bym pojechał zobaczyc go na żywo



@Ravm Nie ma nic zwykłego w Krwistoborowiku Szatańskim. Trujący jak mało który borowik, biały kapelusz i czerwona reszta, rzadki w opór, bo rośnie niemal wyłacznie na glebach wapiennych a tych mamy niewiele.
Ten tutaj to książkowy.
Goryczak Żółciowy ma tyle wspólnego z Krwistorowikiem Szatańskim że należa do jednej rodziny. Żadnej innej cechy współnej.
@Ragnarokk zapytaj eksperta to cię obśmieje.;)Zapytałem swojego eksperta( Żona ) i są u nas z kremowym kapeluszem i czerwonym trzonem. Tylko że to gorzkoborowik żółtopory. Ale twierdzi że te szatańskie też u nas są. Różnica jest wg niej w kolorze: kapelusz jest biały a trzon jeszcze bardziej czerwony. Zdjęcie mam tylko tego pierwszego ale od dzisiaj nie szukam prawdziwków.



@Ravm Absolutnie nie obśmiewam, ale mam małe PTSD po tym jak miałem wpis o Szatańskim, gdzie też twierdzili że widzieli wrzucając zdjęcia Żółtoporego
Oczywiście Szatańskie da się znaleźć. Jak wiesz gdzie szukasz i jesteś zdeterminowany - pewnie dasz radę, grzybowi polscy youtuberzy wrzucają jak znajdują. Ale oficjalnie potwierdzony jest tylko w Kaczawach i woj. Świętokrzyskim, więc sceptycznie podchodzę do tez, że przypadkiem były znalezione na nowych stanowiskach.
Ale oczywiście chciałbym się mylić
Zaloguj się aby komentować