Kernel 6.1 w nowym Manjaro-Kde jest cichutki jak myszka w porównaniu do Ubuntu i Win na których wiatraki tańczą lambade. Wersja Plazmy KDE robi duże wrażenie wizualnie #pokazpulpit

a6927d63-a75c-413c-b8c0-46d24e8c985e

Komentarze (13)

@pseudoplatanus Polecasz jakieś Distro oprócz Ubuntu i Manjaro, które jest w miarę rozwijane. Nareszcie przestałem grać w gierki i mam drugiego kompa z Windowsem ogarniętego i myślę nad wróceniem do opcji Linux-only na głównym kompie, wcześniej miałem Minta i Ubuntu oba distro tak po dwa lata i byłem zadowolony w sumie z obu. Wróciłem na Windowsa przez lenia głównie tylko po kupnie lapka już był na nim xD.

@pseudoplatanus Właśnie się powoli w Manjaro wkręcam jak o nim czytam xD Ogólnie największy fan to poznawanie nowego distro, jest tyle pulpitów że o wygląd się za bardzo nie martwię, bardziej że coś czego używam mi nie pójdzie i stanę pod ścianą z jakiegoś względu. Zdarzało mi się że musiałem wywalać distro bo za cholerę sterownika do mojej starej drukarki nie mogłem znaleźć. A i sorki że Cię wpędziłem w odpowiadanie na najpospolitsze pytanie typu "Która dystrybucja" wszystkie są dobrze opisane, ja znam swoje potrzeby więc pozostaje mi tylko wybrać, a nie się wyręczać. Edytowałem już komentarz ale stwierdziłem że głupio bedzie go wycofywać jak już możesz na niego odpisywać xD.

@pseudoplatanus ehh człowiek by chciał na manjaro albo minta, ale cale życie w pochodnych Debiana i juz sie nie chce nowego uczyć

@pseudoplatanus ehh człowiek by chciał na manjaro albo minta, ale cale życie w pochodnych Debiana i juz sie nie chce nowego uczyć

@paramyksowiroza Na Mincie już kilka lat temu lepiej mi chodziły gry niż na tym samym laptopie na Windowsie po zmianie systemu. Generalnie jestem świadom że Linux to żaden ratunek, chociaż wtedy pamiętam że Wine tak sobie jeszcze działał na większości tytułów, a jedyną drogą były Steam i Gog żeby to działało wydajnie. Btw miałęm taki śmieszny netbook i z optymalizacją ustawień gry dzięki temu że Linux żarł mniej zasobów od Windowsa nawet na nim byłem w stanie pograć co byłoby nie do pomyślenia jakbym miał na nim Windowsa.

@Fiodor Nobara linux(Fedora bardziej przystosowana pod zwykłego użytkownika) albo cachyos(Arch korzystający z architektury x86-64-v3)

Zaloguj się aby komentować