Kazali zlikwidować piece, ale ciepła z sieci nie podłączyli. Mieszkańcy marzną i śpią w kożuchach

Toruńskie mieszkania zostały bez ogrzewania. Mieszkańcy musieli zlikwidować piece, ale nadal nie podłączono ich do miejskiej sieci ciepłowniczej. Mieszkańcy marzną i nie wiedzą co dalej.


W budynkach przy ul. Sobieskiego, Chłopickiego, Lubickiej i Batorego w Toruniu zlikwidowano w mieszkaniach piece. Do dziś jednak nie podłączono ich do miejskiej sieci ciepłowniczej. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej odsyła do PGE Toruń, a PGE twierdzi, że nie kazało rozbierać pieców. [...]


W ZGM poinformowano, że to PGE Toruń nie wywiązało się z umowy, bo na ostatniej prostej poinformowało o braku zgód właścicieli sąsiednich działek na prace przyłączeniowe, prace ziemne.


PGE Toruń nie potwierdza tych informacji, tłumacząc, że miało wywiązać się z umowy do 15 października, a ZGM-owi nie nakazywało rozbierać pieców przed przyłączeniem budynków do sieci miejskiej. [...]


#wiadomoscipolska #torun #ogrzewanie #urzadmiasta #pge #afera #portalsamorzadowy

Komentarze (5)

Mr.Mars

Jak zwykle, brak winnych.

eloyard

Ja bym szukaj śladu bydgoskich sabotażystów.

Mr.Mars

@eloyard To może być dobry trop.

artu3131

@dez_ Bareja byłby dumny, ale znalazł też rozwiązanie tej patowej sytuacji.Tylko poszukać gdzieś zadołowanego węgla no i parowozu na złomie.

¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

87256633-74e3-4ac0-affa-414e652e339c

Zaloguj się aby komentować