VW Polo 9N silnik 1.9 TDI 101KM. Przy 120km/h wchodzi w tryb awaryjny, czy coś, nie ma mocy. Na 4 biegu coś koło 100km/h.
Błąd: 17965 - Regulacja ciśnienia doładowania, dodatnia odchyłka.
Wymieniona gruszka turbiny, poprzednia miała zniszczoną membranę. Dalej to samo. Mechanik mówił, że skręcił sztangę na oko, trzeba komputer żeby było dobrze. VCDS mam, ale skąd mam wiedzieć, które położenie sztangi jest poprawne? Innymi słowy - jak to wyregulować?
#samochody #mechanikasamochodowa #motoryzacja
@Odczuwam_Dysonans No właśnie, turbo podaje więcej niż potrzeba. I to spora różnica tam jest. Czyli co, kręcić tą śrubą na sztandze np. 1 obrót i na jazdę testową? Bo skoro tamta gruszka była nieszczelna, to ciśnienie się nie zgadzało, a po założeniu nowej skręcone na oko to ten zakres działania chyba nie jest taki, jak powinien być.