Jedynymi osobami, którzy mocno nie chcą wygranej Nawrockiego, to Trzaskowski, Hołownia i Kosiniak Kamysz. Pierwszy, bo wiadomo chce wygrać, dwóch pozostałych, bo sondaże szorują im po dnie. Każdy inny chętnie przyjmie Nawrockiego na stanowisku prezydenta, chociaż może się do tego głośno nie przyznawać.


Dlaczego akurat tak?


Bo w dość szybkim czasie uda się wymóc na PO rozpisanie wcześniejszych wyborów, a sondaże po wyborach prezydenckich są łaskawe dla Mentzena i Brauna ale i lewicy (łącznie). Więc kombinują już sobie wszyscy, jak to poprawić sobie ilość mandatów w sejmie i senacie, szkoda tylko że kosztem rozpierdolu w kraju.


Jeżeli wygra Trzaskowski, to jest bardzo duża szansa, że PO, będzie przy władzy przez kolejne ponad 6 lat.


Moim zdaniem Mentzen nie powie tego wprost ale będzie agitował na Nawrockiego, lewica będzie kręcić, że może tak, może nie, zobaczymy.


Z perspektywy wyborcy, najgorsze czego potrzebujemy, to rozpierdol w kraju, szczególnie w obliczu kryzysu gospodarczego, który jest na zachodzie. No ale my i nasze interesy w obliczu wojny na górze, zawsze gówno znaczą ( ͡° ʖ̯ ͡°)


#politka #wybory

5ee8c8ac-94b7-4c4b-ab91-d173fc970666

Komentarze (13)

Paciu06

Przez ostatnie 30 lat uroslismy jak nigdy w historii. Często przywołuje się wiek XVI i XVII jako lata świetności Polski. Myślę, że teraz nasze znaczenie w świecie jest większe niż wtedy ale jest duże podobieństwo. Rozjebiemy się sami tak jak wtedy ...

Fen

@Paciu06 No, tylko że cały ten proces "rośnięcia" w siłę to nie zasługa naszych kochanych polityków, tylko raczej naszych rodziców, którzy zapierdalali i zapierdalają dalej żeby "było lepiej". Klasa polityczna jedyne co robi, to kłody pod nogi rzuca - zawsze. Myślę, że nasza pozycja byłaby dużo lepsza, gdyby na koniec komuny zaorano wszystko i wszystkich którzy bogacili się na krzywdzie obywateli. Niestety ale ten trend pozostał i już chyba nic tego nie zmieni...

Paciu06

@Fen dokładnie tak jak piszesz. To ludzie zbudowali dobrobyt a nie politycy. Ale teraz Ci sami ludzie (nasi rodzice jak to ładnie ująłeś) nas pogrążą. Ludzie którzy wierzą, że geje im wydupcą dzieci, imigranci zgwałcą żony a nakrętki wybiją oczy.

Fen

@Paciu06 Trochę trudno się nie zgodzić... Ale dlaczego? Nie rozumiem tego... Jakaś demencja, czy po prostu starczy, przemęczony umysł?

Paciu06

@Fen powiedziałbym, że brak odpowiedniej edukacji a przez to podatność na manipulacje. Mając na myśli edukację nie piszę tutaj o wykształceniu a o umiejętności weryfikacji informacji albo chociaż sama świadomość, że wiadomości trzeba weryfikować a nie ślepo w nie wierzyć albo nie wierzyć w ogóle.

skorpion

@jaczyliktoo proszę poprawić TAG, bo jest literówka

@bojowonastawionaowca beee

jaczyliktoo

@skorpion nie mogę edytować przepraszam

skorpion

@jaczyliktoo spoko, wiem. dlatego zabeczałem, on to ogarnie

Fen

@jaczyliktoo Ja się ogólnie z Twoją opinią zgadzam, ale wydaje mi się, że motywacje mogą być różne. To nie tylko kwestia preferencji sejmowych. Ja to aktualne widzę w zwariowanych kolorach bo:


  • nie chcę zagłosować na Trzaskowskiego aby nie powtórzyła się sytuacja PiS+Duda i hulaj dusza, piekła nie ma. Jak będą chcieli żeby Polacy od jutra chodzili na czworaka, to nie będzie nikogo aby to zatrzymać. Tak, wiem że przykład jest z czapy, ale chodzi mi o chociażby sprawy budżetowe - wszystko będzie out of control. Wybory kopertowe? Jeb, robimy to! Kilometrówki, a kto by się nimi przejmował?

  • nie chcę zagłosować na Nawrockiego bo to jest jakieś nieporozumienie, że został dopuszczony chociażby do kandydowania. Ta sprawa z mieszkaniem to wydaje mi się, że może być tylko szczyt góry lodowej. Sam nie wiem co o tej sytuacji myśleć. Oczywiście, jak się wygra Nawrocki to mamy wszystko co się tylko da w trybunałach - bo nawet dobry pomysł nie będzie realizowany BO Z PO!!!!!


Całość wydaje mi się być sytuacją wręcz niemożliwą - DLACZEGO tak dużo ludzi głosowało na taką II turę? Przecież te wybory dla Polaków już są przegrane, niezależnie od drugiej tury. Ten naród w tych wyborach zasiał w moim serduchu poważne obawy o przyszłość moich dzieci.


No i teraz co wybrać? Ja się zastanawiałem nad olaniem II tury, ale teraz już skręcam myślami w tę stronę, gdzie stwierdzam: "niech wygra Nawrocki, będziemy równie mocno w d⁎⁎ie jak z Trzaskowskim, ale przynajmniej może im się ten cały pierdolnik rozsypie w rządzie - dajmy drugą szansę wyborcom na refleksję". Uwaga! Wiem, że tej refleksji nie będzie, to tylko moje mokre sny, gdzie demokracja działa, bo nikt nikim nie manipuluje, a politycy są wybierani spośród ludzi o złotym sercu i niezachwianej reputacji z chęcią tworzenia kraju do życia dla wszystkich, a nie tylko majątku dla "swoich krewniaków".


Nieważne jak się nie obrócić, zawsze d⁎⁎a z tyłu xD

Paciu06

@Fen różnica jest spora, wtedy rządził sam PiS, teraz mamy koalicję. Głosując na Nawrockiego, obnizasz sprawczość obozu rządzącego, łącznie z brakiem możliwości rozliczenia poprzedniego rządu za masę afer. Po skończonej kadencji PO-PSL nikt z rządzących nie spierdalał na Białoruś (Tomasz Szmydt) czy Węgry (Romanowski) które aktualnie sympatyzują z Rosją. Nie mówiąc o Pegasusie czy Obajtku na czele największego koncernu w Polsce. Takich niuansów się doszukuj, wtedy może sam wpadniesz na różnicę między tymi obozami.


No i na koniec, czasy są trudne, nie jest to dobry czas na rozpierdol w rządzie...

jaczyliktoo

@Fen

nie chcę zagłosować na Trzaskowskiego aby nie powtórzyła się sytuacja PiS+Duda i hulaj dusza, piekła nie ma. Jak będą chcieli żeby Polacy od jutra chodzili na czworaka, to nie będzie nikogo aby to zatrzymać. Tak, wiem że przykład jest z czapy, ale chodzi mi o chociażby sprawy budżetowe - wszystko będzie out of control. Wybory kopertowe? Jeb, robimy to! Kilometrówki, a kto by się nimi przejmował?

Ten scenariusz nie zrealizuje się jak w przypadku Duda + PIS, bo PO nie ma takiej samodzielności i tak oddanych przystawek jakie miał PIS w ramach zjednoczonej prawicy. Moim zdaniem mniejsze zło niż scenariusz z Nawrockim ale nie jestem jego (scenariusza) fanem.

Fen

@Paciu06 @jaczyliktoo No dajecie do pomyślenia. Mamy jeszcze dwa tygodnie, zobaczymy co się będzie działo.


Chociaż o tą samodzielność o której wspominasz @jaczyliktoo też nie do końca się martwię - to są politycy, za odpowiednią cenę cała lewica matki posprzedaje jak głównodowodzący będzie coś kontrowersyjnego chciał puścić w obieg.

Co o tym myślisz?

jaczyliktoo

@Fen Myślę, że za dużo mieliby do stracenia, chcąc się podporządkowywać w 100% temu czego chce Tusk, bo w ten sposób by ich wchłonął jak wcześniej Nowoczesną, czy PIS Kukiza. Zarówno Lewica jak i Mentzen wiedzą, że rosną na alternatywę do PIS PO i po prostu nie opłaca im się wchodzić po pachy w dupę PO czy PIS. Każdy z nich romansuje z duopolem ale chce zachować suwerenność bo widzą dla siebie miejsce w przyszłości w polityce i ono faktycznie powoli im się klaruje

Zaloguj się aby komentować