https://www.wykop.pl/link/6924693/jako-cywil-zostalem-powolany-na-33-dni-cwiczen-wojskowych/


1,2k łykopków łykneło


Moim zdaniem to zarzutka, albo promocja jakiegoś portalu prawnego. Dlaczego?


Dowód nr 1:


Jak przejrzycie wpisy tego gagatka to pisał jakieś posty o zasadniczej służbie wcześniej. Jakie ma to znaczenie? Wywołał wilka z lasu? Akurat na niego trafiło? Dziwna sprawa.


Dowód nr 2 (troche słaby):


Konto założone 4 lata temu, główne pytania o aktualny sprzęt. Od czasu do czasu memik dla programistów 15k. Nick z losowych znaków. Weird. Śpiący ruski troll?


Dowód nr 3:


Porównajcie sobie zdjęcia "powołania" na ćwiczenia wojskowe w tym wpisie:


https://www.wykop.pl/wpis/69159329/w-zeszlym-tygodniu-dostalem-wezwanie-do-wojskowego/


z tym:


https://www.wykop.pl/link/6924693/jako-cywil-zostalem-powolany-na-33-dni-cwiczen-wojskowych/


Te same dokumenty wysłane w odstepie kilku dni mają zupełnie inne formatki? Serio? Ktoś tu kłamie.


Jedyna wzmianka o jakiś ćwiczeniach rezerwistów (zaznaczam, rezerwistów - czyli takich osób co mieli wpisane że są w rezerwie) jest z portalu samorządowego. Nigdzie więcej nie można znaleźć sensownych informacji. Moja teoria jest taka że typ pewnie jest ruskim trollem śpiochem, i legitymizował konto przez lata żeby teraz przytrollować na grubszą skalę. To samo się działo z paliwami na początku wojny, pamiętacie?


Pewnie więcej takich gagatków się wylęgnie w najbliższych dniach, ale użytkownicy wykopu nie dadzą sobie wcisnąć ściemy nie?

Komentarze (49)

@libertarianin w każdym razie trzeba się przekwalifikować na D


"Otrzymałem do wypełnienia kartkę, którę musimy uzupełnić o swoje dane"

którĘ- dość osobliwy błąd

Nawet powiem więcej, jak będziesz mieć lepsza kategorię i jakieś referencje z IT to pewnie dostaniesz lepszy przydział, a jak będziesz mówił że masz astygmatyzm, krzywe kolana i kategorię D jak debil to cię na większą mielonkę wyślą żebyś przypadkiem nie zmarnował cennego sprzętu

@libertarianin wut? niezdolnych do służby też biorą? może mojego niepełnosprawnego umysłowo sąsiada też wezmą na mięso armatnie?


Nawet powiem więcej, jak będziesz mieć lepsza kategorię i jakieś referencje z IT to pewnie dostaniesz lepszy przydział, a jak będziesz mówił że masz astygmatyzm, krzywe kolana i kategorię D jak debil to cię na większą mielonkę wyślą żebyś przypadkiem nie zmarnował cennego sprzętu


a to dobre xD prawie się nabrałem, prawie, jak już sobie załatwię D to na pewno się nabiorę

@libertarianin W c⁎⁎ja walenie generalnie i szerzenie paniki. Wołają tylko tych co mają mobilizacje i odbyli już służbę wojskową. Nie spotkałem się z tym, żeby wołali do woja w czasie pokoju ludzi którzy ostatni raz wojsko widzieli w książeczce z kolorowankami i podczas ważenia jajek na komisji.

@Quake Misiu. Nie wiem czy robisz to specjalnie czy jesteś taki nierozgarnięty ale nie ma czegoś takiego jak kategoria "C" chyba, że traktujemy to jako "C - Nie karmić."

@libertarianin Do reżimu już nam bardzo blisko. A, że jesteśmy krajem postsowieckim to jak prezes polski powie to będzie problem z ucieczką przed tfu, "wojskiem". A pokolenie wychowane w pod sowieckim butem będzie jeszcze klaskało uszami, że się młodzi życia będą uczyć w wojsku

@libertarianin jako rezerwista z krwi i kości dostałem zaproszenie do mojej jednostki, ale w moim przypadku to nie jest dziwne. 1/3 grudnia spędzę na jednostce and I'm not even mad about it.


Propos samej karty powołania, to ta z znaleziska ma poprawny format. Wzorcowy z pismem MONu.


@PanHeniek

Będą się różnić. Przypominam, że jesteśmy w strukturach NATO


Jeśli już, to zrobią częściową mobilizację jednostek które są kluczowe.

Nie mniej, sprzętowo będzie wyglądać to tak samo jak u ruskich. Z nich się śmiejemy, a u nas będzie to samo.

@PanHeniek misiu to sobie możesz mówić do swojego starego albo do podobnych tobie troglodytów z którymi się tam przytulasz na jednostce.

WOT, zgadłem? tam pełno takich buców z wyjebanym ego i nadwagą

@libertarianin szukasz spisków ruskich onuc, podejrzewasz ich o sianie fejków i paniki, a sam robisz to z podwojoną mocą, co tu się odpierdala na tym hejto to nawet na wypoku nie, takiej trollowni już dawno nie widziałem i to prawie wszyscy pod ochroną z opłaconą odznaką rogala xD

@Quake xDD Typie, słyszę aż tutaj jak Ci dupsko pęka i musisz zacząć być agresywny. Otóż nie WOT ale nie będę się tłumaczyć jakiemuś randomowi.

Idź po kategorię "C" xD

I jesteś aktualnie jedynym bucem tutaj. Bawi się dobrze

@Mikry_Mike A to swoją drogą. Wojsko Polskie jako takie, jest słabe jak cholera. Koszmar logistyka, paraliż dowódców i upolitycznienie.

Dalej. Będą mobilizować tylko ludzi którzy trzymali karabin w ręku a nie ludzi totalnie niezwiązanych. Nie ma na to sił i środków.

@Quake No nie wiem. Jak na razie to Ty się pocisz i miotasz na prawo i lewo. I nie masz nawet odwagi przyznać się do błędu. A rogal bardzo smaczny.

Jeżeli nic nie wnosisz do tematu to nie marnuj transferu na serwerze

@PanHeniek na papierze, tak - ale do momentu jak regularne wojsko i wot daje radę będzie normalnie. Wojsko, rezerwa, wot do walki leci - jak się sprawa rypnie i np. jakimś cudem któraś armia powoła 2M żołnierzy, i widzieli by że nie dadzą rady to zaczną powoływać młodych w sile wieku. Potem będzie masowe wysyłanie papiurków i pukanie do drzwi. Nie będzie tylko niecywilizowanych metod łapanki na ulicach, ale wydaje mi się ze zaglądanie do szafy w domu przez żandarmerię było by normalne na porządku dziennym xD


@Mikry_Mike no właśnie, ale słowo klucz - rezerwista. I to jest normalne, a typek na wypoku pisze że ma 25-30 lat, nie jest rezerwistą i z d⁎⁎y kazali mu przysięgę składać na hali sportowej. No przecież to jest jakiś cyrk.


@Quake gdybyś tylko znał skale problemu trollingu ruskich w polskiej sieci... ja cringuje nawet jak myślę o tym co kiedyś czytałem na wypoku i wierzyłem w to, i ludzie to w tysiącach plusowali, a potem się okazywało że to ściema jakaś puszczona przez randoma z internetu.

0c7c3201-bcb7-41bf-ab6b-97d48290c303

na papierze, tak - ale do momentu jak regularne wojsko i wot daje radę będzie normalnie. Wojsko, rezerwa, wot do walki leci - jak się sprawa rypnie i np. jakimś cudem któraś armia powoła 2M żołnierzy, i widzieli by że nie dadzą rady to zaczną powoływać młodych w sile wieku. Potem będzie masowe wysyłanie papiurków i pukanie do drzwi. Nie będzie tylko niecywilizowanych metod łapanki na ulicach, ale wydaje mi się ze zaglądanie do szafy w domu przez żandarmerię było by normalne na porządku dziennym xD


@libertarianin No ale tak to wygląda. Na początku masz siły przeszkolone, czynne w służbie. Później w razie konieczności powołujesz osoby zdolne do służby wojskowej a w skrajnym przypadku każdego kto dźwignie karabin i się nie postrzeli - ale tutaj mówimy o rodzaju wojny totalnej gdzie każdy cywil jest bezpośrednio zaangażowany w działania zbrojne.

Wtedy są partyzanci, ochotnicy do obrony miasta itp.

@libertarianin Dokładnie tak, zgadzamy się Też wątpię, że dojdzie. A powoływanie na szkolenia w czasie pokoju to nic zaskakującego.

@PanHeniek

Będą mobilizować tylko ludzi którzy trzymali karabin w ręku a nie ludzi totalnie niezwiązanych. Nie ma na to sił i środków.


Oj xD oj, byłbym z tym ostrożny. Średni wiek rezerwisty to 45+. Jakkolwiek są to sympatyczni i fajni ludzie, to ich forma oraz umiejętności wojskowe są w ogromnym procencie gorzej niż marne.

Znajomość zielonej taktyki? Brak. Procedur? Brak. Umiejętność egzekwowania podstawowych zadań piechociarza czyli manewr i ogień? Zapomnij. Strzelają kiepsko, często są wyszkoleni w dawnych programach czyli możesz się domyśleć jak zajmują postawy.

Szyk w kolumnie? Znaki taktyczne przekazywane w szyku? Novum.

Nie mówiąc o ich zdrowiu czy kondycji.


To byłby pogrom, niestety. Zupełnie jak u ruskich. Ci najsprawniejsi zdołają przeżyć, ale reszta dołączy do Matki Ziemii.

Nie mówiąc o sprzęcie. Zamieszanie z samymi mundurami będzie, to Ci niemal gwarantuje. A im dalej w wyposażenie żołnierza, tym będzie gorzej, serio.

@libertarianin Nie wiem nie mam czasu robić śledztwa, ale nick generowany automatycznie jak z czasów zalewu POwskich trolli.

59b862cef4 od 4 lat 4 mies. na Wykopie

@PanHeniek ah, słynny szturm koniarzy z helikoptera wprost na prującego do nich PK. Klasyka. Nie rozumiem dlaczego ktoś to wypuścił do sieci.

To, że ćwiczą, nie oznacza, że robią to z głową. Zawodowi mają multum innych "przedsięwzięć" zrzucanych na ich głowy, które są dalekie od szkoleń i słuzby. Szkolenie raków z klas mundurowych/szczelcuf, szwancparady, bieganie za królikami na pasku przygranicznym, uczestniczenie w debilnych festynach piwa i grochówki. Szkolenia są pisane na kolanie, na odwal się, bo papier przyjmie. Jak mocno pogrzebiesz i popytasz żołnierzy oto jaki strzelanie ćwiczą, to zrobisz karpia ze zdziwienia.


Z resztą, jak w tamtym roku byłem na ćwiczeniach to dostałem taki i nie inny sprzęt.

Wystarczy wspomnień, że jako jedyny pododdział dostaliśmy nawet opeksy. Z ładownicą i maską pgaz, pas zwisał nisko. Gdy musiałem trzasnąć wartę na stanowisku dowodzenia, to było to udręką. Nie wydali nam szelek, które w tym wypadku pomogłyby niesamowicie. No i te, kuwa, buty.

@PanHeniek Hehe pamiętam ten klasyk, wykrywacz min za ludźmi i inne smaczki.

Szelki dusicielki od biedy da się ponosić jak się dobrze wyreguluje, na głupie krótkie szkolenie wystarczy.


zemscie stalina


Barszcz Sosnowskiego nosił?

@Nebthtet To już lepiej dać mu upragnione C - nie karmić. Bo jeszcze postrzeli kogoś


@Mikry_Mike

Ten film powinien zniknąć w trybie ekspres.

Widziałem jak strzelają, widziałem sprzęt nawet miałem w swoich kosmatych łapkach, wiem jak wyglądają ćwiczenia. Wiem i jestem załamany.

Chociaż prostą lufę karabin miał? xD


@Opornik Nie wiem co lepsze. Wykrywacz ZA piechotą czy helikopter szturmujący stawnisko KM.

Nazywany też skupiaczem myśli! Wz 67! xD

@PanHeniek Opornikowi chodzi oto, że zemstą Stalina nazywa się płaszcz zimowy, noszony przez oficerów. Hełm stalowy wz.67 ma kilka żargonowych nazw: blaszany beret, lekka polowa czapka metalowa lub lekki przewiewny beret nierdzewny.


@Opornik no w sumie tak, jak dobrze dopasujesz pasoszele, to nie są złe. Lepsze od piórnika Stachowiaka.

@Mikry_Mike Płaszcz zimowy? xD Skminiłem, spokojnie. Tylko myśmy na to wołali Skupiacz Myśli albo właśnie zemsta stalina

Ewentualnie jeszcze wołaliśmy: jak w tym k⁎⁎wa gorąco i czemu to takie niewygodne.

@PanHeniek @Mikry_Mike pamiętam jak na te buty zwykłe wołali jezusy, po 20 km było już tylko "o jezu" jak ci podeszwa od stopy odchodziła i przyklejała się do spodu buta XD


kawał deski obity świńską skórą kto to pozwolił wojsku nosić powinien wisieć za jaja

@Mikry_Mike

zemstą Stalina nazywa się płaszcz zimowy


Masz na myśli te grube szynele jak z filcu? Zachowałem sobie stalowy, żałuję że nie zachowałem sobie zielonego kiedy były tanie, teraz kosztują chore pieniądze. Jest nawet fajny na miasto... Gdy jest -20C


Może to zabrzmi śmiesznie ale w stalaku latało mi się nawet wygodnie. Lepiej niż w niektórych współczesnych hełmach w których te boczne zapięcie zawsze mnie wkurzało i nigdy nie udało mi się tak ustawić żeby stopka na szczękę była centralnie.


@Dalmierz_Ploza

Do reżimu już nam bardzo blisko


Tak tak, reżim taki straszny że trzeba się specjalnie kłaść na asfalcie żeby TVN mogło nagrać przemoc władzy, trzeba szarpać gliniarzy za fraki żeby aresztowali, można żołnierzy straży granicznej wyzywać od nazistów i włos z głowy nie spadnie.

Starzy ZOMOwcy wpinają oporniki w klapę i paradują po ulicach, skamląc jaki faszyzm.

Wnusie komuchów robią zadymy po kościołach i wyzywają od katotalibów jak ktoś je wygoni.

Tyrania i dyktatura.

@Opornik Chciałbym żeby to było nieprawdą, ale wszystko idzie w złym kierunku. Dosadne przykłady działań reżimowych widzieliśmy podczas pandemii i obyśmy się o tym dosadniej nie przekonali podczas wyborów.. A jak chcesz tego bronić to śmiało, przynajmniej nie będę miał wątpliwości co do twojej osoby.

@SzubiDubiDU w sumie daruję sobie te formalności bo raz, że nie chce mi się użerać z biurokracją, a dwa, że jak przychodzi co do czego to w tym państwie z kartonów pospinanych trytytkami wszelkie przepisy są dowolnie intepretowane nawet przez osoby pełniące najwyższe funkcje w państwie, a co dopiero przez jakichś trepów z IQ małpy

@Dalmierz_Ploza Nie bronię szopek cowidowych, tylko że one miały miejsce na całym świecie, a w Azji nadal mają i to niezłe.

@jan-dzban ten salon24 puszczał już fejki, troche taka wiarygodność poniżej faktu, w eska.pl też widziałem o rezerwistach. Nadal - to jest o REZERWISTACH. Typ nie jest w rezerwie.


Po za tym jak się przyjrzysz artykułowi to cytują tego typka

@libertarianin

Dowód nr 1 nie jest dziwny, skoro by go powołali to chyba normalne, że pisze ciągle o tym i chce jakoś to wyjaśnić.

Dowód nr 2, no to, że pyta o sprzęt i wstawia memy nie jest chyba dziwne, co? xd Połowa użytkowników tak robi. Dla mnie tu jest bardzo podejrzany sam nick, który wygląda jak z generatora.

Dowód nr 3, o, i to jest akurat bardzo ciekawe. Wątpię, żeby z tego samego WKU dokumenty się różniły...

Jeszcze bym zwrócił uwagę na to, że gość jest dość niejasny, padało w tamtym znalezisku wiele pytań o jego wiek i wykształcenie, bo to dość istotne, na co on tylko odpowiedział "25-30 lat" xd jakby nie mógł napisać dokładnie, nie wiem, może jakiś z hr-u się trafił, co to przeniósł przyzwyczajenie z pisania widełek w ogłoszeniach o pracę...


Niestety sam fakt, że powołują z Sieradza jest prawdą, bo to nie jedyna osoba, która o tym pisze. Zresztą nie tylko z Sieradza podobno... Co do tego linku co kolega wyżej wstawił ok, może i faktycznie opierają to na gościu, który to napisał, ale potem jest wywiad z babką, co tam jest w tym WKU i powiedziała, że biorą na ćwiczenia (to też jest ważne - ćwiczenia, nie szkolenie) ludzi, którzy spełniają warunki (bliżej nie określone w artykule) i mają jakieś specjalności wojskowe. I to nie jest dziwne, bo nawet na wykopie znajdują się ludzie, którzy narzekają na to (jakiś typ chodził na szkolenia wojskowe dla chętnych na studiach i nagle wielce zdziwiony, że go chcą wziąć xd). Z tego co widzę po wykopie, to powołali programistę oraz 34-letniego lekarza.

Co do tego, że rezerwistów tylko biorą, to nie jest tak, że teraz każdy, kto przeszedł komisję wojskową jest automatycznie przydzielany do rezerwy?

No i jeszcze jedna uwaga - pis coś ostatnio zmienił, że mogą nawet 200k rocznie na takie ćwiczenia wysłać. A jak popatrzysz na piramidę wieku w Polsce to...

@libertarianin Ty chyba masz problemy z czytaniem. Masz tam odpowiedź na dole artkułu z samego Sieradza i jasno tam jest mowa o ludziach, którzy nigdy nie byli w wojsku. Wystarczy, że jesteś informatykiem, albo jakimś inżynierem i możesz mieć problem. Skoro dostali odpowiedź ze żródła to te pieprzenie o fejkach jest durne.

@jan-dzban to jest bezprawie, ale nie dziwi mnie to.

Rezerwistą, niezależnie czy jest w pasywnej (czyli tzw. stara rezerwa) czy aktywnej (czyli de facto NSR) jesteś po odbyciu służby i złożeniu przysięgi. Dopiero wtedy możesz być powołany na ćwiczenia, jako żołnierz rezerwy pasywnej na przykład.

Nowa ustawa dokładnie to reguluje, a jest tutaj jakiś dzaban o trzyliterowym nicku, który pi⁎⁎⁎⁎li jakies kocopoły xDDD

To powoływanie na ćwiczenia to bezprawie.

Syn znajomego mojego taty został powołany na takowe, gdzieś do Radomia czyli najgorszy syf jaki istnieje. Kiepski WOG, jednostka słynąca z nepotyzmu. Wyjebali ich na poligon pod stare namioty, bez ogrzewania, kiepskim jedzeniem i bez warunków sanitarnych.

Zaloguj się aby komentować