@Wido niby tak, ale nie do końca. Jest to duże uproszczenie i zależy od wielu rzeczy.
Wiadomo, że las odnowiony przez człowieka nie będzie posiadał tylu pięter co las naturalny
Jednak dużą rolę odgrywa skład gatunkowy - jeżeli gatunków jest mało to będzie tak jak na filmie. natomiast, gdy mamy ich więcej to już wysokość jest zróżnicowana. Np. w 25 letnim lesie z dębowo-brzozowo-modrzewiowo-świerkowym wysokości będą znacznie się różniły.
Na efekt wizualny duży wpływ będzie miała forma zmieszania jaką wybrał leśniczy, bo czym posadzi się większą powierzchnię jednym gatunkiem, tym mniej przyjemnie dla oka to wygląda później.
Przechodząc do podszytu, tu wszystko zależy od warunków siedliskowych. Na ubogich ziemiach jest tak jak pan na filmie mówi. Ale gdy weźmiemy pod uwagę ziemie żyzne, a na takich mam przyjemność pracować lasy są ,,zajebane" krzewami typu bez czarny, koralowy itp. Naturalnie też wytwarzają się drugie piętra grabowe, świerkowe, czy te mniej chciane osikowe i kruszynowe.
Myślę, że ten film najbardziej pasuje do lasów iglastych na słabszych ziemiach.
Ja to bym chyba zwracał też uwagę na pozostałości rzędów - te są widoczne przez dziesiątki lat
Las przemysłowy nie brzmi za ładnie, moim zdaniem przemysłowa to może być uprawa wierzby energetycznej, gdzie jedynym celem jej istnienia jest dostarczenie drewna. Lasy pełnią więcej funkcji, od schronienia dla zwierzyny, po miejsce odpoczynku i rekreacji.
Ale to moje zdanie, i rozumiem, że inni mogą uważać inaczej
Wchodzę do lasu i widzę stare drzewa.
Ommmm ommmmm. Mmmmm -
Stary las. Jestem medium, czuje ich wiek