Hejto właśnie rozpoczęło swój zwycięski marsz ku byciu najlepszym portalem społecznościowym w historii. Warto przypomnieć sobie historię początków mediów społecznościowych.
Może i trudno w to uwierzyć, ale pierwsze media społecznościowe pojawiły się w przestrzeni około 1978 roku! Oczywiście zupełnie nie przypominały dzisiejszych portali społecznościowych. CBBS, czyli Chicago Bulletin Board Systems założyli Ward Christensen i Randy Suess. Program ten (w który należało się wdzwonić) zrzeszał pasjonatów komputerów i technologii. Dzięki niemu pasjonaci komputerów mogli szybko i sprawnie wymieniać ze sobą informacje. Przez niektórych CBBS jest uznawany za protoplastę forów społecznościowych.
Jednak jednym z pierwszych kanałów tego typu na świecie był amerykański portal classmates.com. Powstał on w roku 1995, a zasady jego działania przypominały polski portal nasza-klasa.pl. Portal ten pomaga odnaleźć się jego użytkownikom oraz nawiązać kontakt ze znajomymi i przyjaciółmi z przedszkola, szkoły podstawowej, szkoły średniej, szkoły wyższej, pracy, jak również z wojska.
Warto też wymienić serwis SixDegress.com, który istniał w latach 1997-2001 i w najlepszym momencie miał milion użytkowników. Oferował tworzenie profili i list znajomych.
W 1999 roku utworzono Blogger, czyli darmowy serwis blogowy. Dzisiaj to bardzo silna marka, która w 2003 roku została przejęta przez Google i zintegrowana z Picasą.
Źródła:
cbaa2b06-930c-43c5-829d-a7ceafa15231
hejto

@Mleko29 Mega!

Rastablasta

#qualitycontent

Admiral

Bardzo ciekawy wpis

Zaloguj się aby komentować