@cebulaZrosolu @cebulazrosolu szkło barwione w masie, jesli to polskie to najpewniej huta Laura/Tarnowiec lata 70-90. Choć nie wygląda na polskie.
To brązowe szkło, nie żółte.
W sumie jak tak o tym myślę to jest to wspaniały przykład szkła UZYTKOWEGO.