Komentarze (8)

@Lubiepatrzec łączny koszt wejścia: przeloty, przejazdy, szerpowie itp to ok. 65k$. Są firmy organizujące taki wejścia

@owczareknietrzymryjski Nepalu, wchodzi się południową strona. Ogólnie cała wyprawa zaczyna się w Nepalu z udziałem nepalskich Szerpów.

@Lubiepatrzec cena wzrosla niedawno i podyktowana jest tłumami pchającymi się na szczyt, a tym samym rosnącą górą śmieci na terenie parku. Dla porównania Manaslu, również ośmiotysięcznik który jest o wiele trudniejszy do zdobycia, kosztuje 1500$

64c7e410-3db8-4c76-b13e-97f2a81aa666

@mordaJakZiemniaczek większość ciał leży w tzw strefie śmierci czyli powyżej 8000 metrów. Akcja „ratunkowa” takiego ciała to nie tylko ogromny koszt, ale również ogromne niebezpieczeństwo dla osób, które to ciało muszą znosić. Często też nie wiadomo czyje to zwłoki, więc co z nimi zrobić po zniesieniu?

Najpopularniejsze były 2 ciała służące za znaki: zielone buty oraz śpiąca królewna, ale zostały przeniesione w mniej widoczne miejsca

Zaloguj się aby komentować