#globalneocipienie #bekazekodebili
#jbzd #humorobrazkowy

#globalneocipienie #bekazekodebili
#jbzd #humorobrazkowy

@qidomosobeqe Nie. Pogoda może mieć lokalne odchylenia, czyli na przykład w Polsce w tym roku mieliśmy relatywnie chłodne lato. nie było żadnych rekordów temperaturowych, ani fal upałów, środek sierpnia był nawet chłodny, było kilka dni z temperaturami poniżej 10 stopni nad ranem. Za to w ogólnym rozumieniu klimatu nadal było bardzo gorąco w porównaniu do poprzednich lat.
@Budo Dla gościa skoro niuton to
1 kg ⋅ m/s 2
Zatem logiczne że
1N=m
Bo w części wynika on z działania na jednej składowej.
@qidomosobeqe jeżeli nie znasz jakiegoś słowa lub luźno kojarzysz jego znaczenie, nie używaj go w zdaniu lub odwiedź najpierw stronę sjp.pwn.pl i tam je wyszukaj.
synonim
1. «każdy z pary wyrazów mających takie samo znaczenie»
2. «symbol lub odpowiednik czegoś»
Pogoda=/=klimat. I nie, nie możesz ich używać zamiennie.
No ale ja studiowałem filologię a nie ochronę środowiska.
@Jarasznikos Tak. W Polsce nie będą występować siarczyste mrozy przez 10miesięcy w roku.
@Budo Uzasadnij zanim nazwe cie burakiem bez argumentow.
"Pogoda=/=klimat"
@AdelbertVonBimberstein W klimacie okołobiegunowym panują zupełnie inne warunki pogodowe niz w klimacie zwrotkinowym. Pogoda jest wynikową klimatu i/ lub odwrotnie.
Doedukuj się zanim się wypowiesz w internecie, można się nieźle zbłaźnić.
Zaloguj się aby komentować