
Prezydent Filipin Ferdinand Marcos Jr. w poniedziałek ostrzegł, że jego kraj może zostać wciągnięty w ewentualną wojnę Chin o Tajwan. Tego samego dnia doszło do kolejnego groźnego incydentu na spornym Morzu Południowochińskim, gdzie po raz kolejny zderzyły się interesy Pekinu i Manili.
– Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, (ale) musimy już teraz się przygotować na taką ewentualność – zaznaczył Marcos. Podkreślił, że geograficzna bliskość Filipin do Tajwanu oraz fakt, że na wyspie pracuje około 200 tysięcy Filipińczyków, to powody, dla których Manila nie może pozostać bierna.
#wiadomosciswiat #filipiny #konfliktynaswiecie #chiny #tajwan #stosunkimiedzynarodowe #politykazagraniczna #gazetaprawna
