Eh i kolejny rosyjski pojeb jedzie zabijać na Ukrainie, a jak zostawi go ktoś sam to jeszcze zakatuje losowego cywila
"
Naśladowca maniaka Sliwki — bałałajkarz, który dusił dzieci, wyruszył na SOW jako szturmowiec
Jak dowiedział się kanał SHOT, 33-letni nauczyciel gry na bałałajce z Jekaterynburga, Artiom Waganow, przebywając w areszcie śledczym, podpisał kontrakt z Ministerstwem Obrony Federacji Rosyjskiej i wyruszył na SOW (Specjalną Operację Wojskową). Obecnie przebywa w obozie szkoleniowym, gdzie przygotowuje się do roli szturmowca. Zostanie wysłany do oddziału szturmowego, który wykazuje największe zapotrzebowanie na rekrutów. Wiadomo, że na pewno nie trafi do formacji Sztorm-Z.
Waganow nie czekał na wyrok, w ramach którego groziły mu maksymalnie trzy lata więzienia. Podpisał kontrakt jeszcze przed pierwszym merytorycznym rozpatrzeniem sprawy. Na podstawie wyników kilku ekspertyz został uznany za poczytalnego. Śledztwo w jego sprawie uległo zawieszeniu.
Wcześniej informowaliśmy, że Waganow został zatrzymany w listopadzie ubiegłego roku. Postawiono mu zarzuty na podstawie artykułu dotyczącego „angażowania osoby nieletniej w działania stwarzające zagrożenie dla życia”. Waganow zapraszał uczniów do swojego domu na lekcje gry na bałałajce, a następnie naśladował seryjnego mordercę Anatolija Sliwkę — zakładał dziecku na głowę foliowy worek, odcinając dopływ tlenu, i trzymał go tak do ostatniego momentu, dopóki uczeń nie zaczynał mieć drgawek i dusić się.
"
#aryocontent #rosja #wojna #ukraina
