Dzisiaj pies zaznaczał teren o godzinie 3:02 pytajcie skąd to wiem. Ano mam sondę temperatury jakoś 10cm ponad gruntem i niedaleko słupka i delikatnie obszczał bo widać pik temperatury
#psy #gownowpis #zainteresowania

Dzisiaj pies zaznaczał teren o godzinie 3:02 pytajcie skąd to wiem. Ano mam sondę temperatury jakoś 10cm ponad gruntem i niedaleko słupka i delikatnie obszczał bo widać pik temperatury
#psy #gownowpis #zainteresowania

@BananowyKoko Zrobione na 30% klon ESP v3 na płytce uniwersalnej, do tego podpięte 2x wodoodpornna sonda ds18b20, czujnik ciśnienia i wilgotności BME280, anenometr tx23 kupiony za 100pln, śle dane na thingspeak co okolo poł minuty odczyty. Zasilane z akumulatora z gruza, którego ładuje panel słoneczny 30w z regulatorem ładowania pwm. Jak to na prowizorkę juz działa 2 pełny rok z przerwami na brak internetu czy zawieszkę esp.
Nawet udało mi się wyłapać falę uderzeniową po wybuchu wulkanu na pacyfiku w 2022 roku w styczniu

@BananowyKoko jak zacząłem zabawę z Arduino to miałem jako takie pojęcie o elektronice i zerowe o programowaniu. Jako tako skleilem wszystko z przykładów znalezionych w internecie i jak zobaczyłem że działa to już prawie nie ruszałem tego co jest. W przygotowaniu mam drugą stacje ale już na innych częściowo czujnikach wraz z płytką drukowana własnej roboty i też bardziej energooszczędną z usypianiem .
Zaloguj się aby komentować