Dobrze, że u nas jest 500+ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Liczba dzieci przypadających na kobietę w Afryce.

Dobrze, że u nas jest 500+ ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Liczba dzieci przypadających na kobietę w Afryce.

Nie tyle chodzi o biedę tylko bardziej o brak opieki zdrowotnej i śmiertelność (co jest bardzo powiązane ale nie zawsze). W Europie też była wysoka dzietność nawet wśród ówczesnych bardzo zamożnych warstw społeczeństwa. Arystokratycznym rodom na pewno na jedzenie nie brakowało i nie potrzebowali dzieci, aby były ręce do pracy. Ale też potrafili mieć kilkanaścioro dzieci, z czego często do dorosłości dożywało tylko 2-3 z nich... Masakra generalnie. Jak chciałeś mieć gwarancję że jakieś twoje potomstwo dorośnie i przekaże geny dalej to trzeba było mieć przynajmniej 10-tkę
Zaloguj się aby komentować