Cześć,
Czy możecie polecić mi dobry lekki namiot 1 osobowy? Szukam czegoś w rozsądnych pieniądzach. Może macie coś sprawdzonego. Potrzebuję coś co zabiorę do plecaka na wędrówkę albo wrzucę awaryjnie do sakwy na kilkudniowy wyjazd. Będę wdzięczny za rady.
#turystyka #gory #rower
Klamra

@Ajs ja sobie kupiłem w Decathlonie, jakieś 4 lata temu (nie mogę tego modelu teraz tam znaleźć) ale ogólnie jestem zadowolony. Nie był drogi, pakunek waży jakieś 700g w rulonie o długości ok. 40cm. Wożę go motocyklem. Marketowy sprzęt, ale daje radę.

Wagabundowy

@Ajs jak dobrze pamiętam na yt bushcraftowy testował jakiś tani namiot NatureHike czy jakoś tak

Ajs

@ZeRoZeRoRaZ hamak mam, nawet w nim spałem już kilka razy w lecie. W sumie dokupienie tarpa to nie była by zła opcja... przynamniej na terenach gdzie jest sporo drzew

Ajs

@Wagabundowy OK, dzięki. Faktycznie chwalą ten namiot. Chiński ale dobrej jakości i w przystępnej cenie. Nawet się okazało, że znajomi go mają i kiedy nawet w nim spałem na wyjeździe.

maniooo

@Ajs NatureHike bardzo spoko. Przy czym czasem warto pomyśleć o dwójce, ponieważ różnica w wadze nie kosmiczna, a komfort przebywania wyższy o 2 poziomy, no i awaryjnie można przygarnąć zagubionego wędrowca .


8a czasem robi fajne wyprzedaże na MSR albo Nemo, czasem nieco lepsze niż NatureHike, ale cenowo znacznie droższe. Imho nie warto, ale jeśli waga ma znaczenie oraz kasa się znajdzie to kto wie - może warto.


Są też namioty rozkładane na kijkach, i jest co najmniej kilka osób dużo chodzących, które to stosują i polecają. Zerknij:


https://www.youtube.com/watch?v=yhQMZMySpUE


No i zawsze możesz rozłożyć tarpa w jakiś ciekawy sposób. Lekko, płachtę wykorzystasz również przy hamaku czy po prostu aby posiedzieć pod "dachem":


https://www.youtube.com/watch?v=qw9i999ctig


Patentów jest sporo.

Ajs

@maniooo Dziękuję

Zaloguj się aby komentować