Czechy chcą odroczenia systemu ETS 2 do 2028 r.

Czechy będą dążyć do odroczenia nowego systemu kredytów węglowych ETS 2 w UE do co najmniej 2028 r., powiedział wczoraj premier Petr Fiala.


Zgodnie z obecnymi planami, system, który ma rozszerzyć handel uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla na przykład na transport drogowy i ogrzewanie budynków, miałby obowiązywać od 2027 roku.


Czeski rząd chce wykorzystać odroczenie do dostosowania systemu, aby zapewnić silniejszą ochronę przed rosnącymi cenami energii.


– Musimy zrewidować cele środowiskowe, aby nie miały one negatywnego wpływu na całą gospodarkę – powiedział premier Petr Fiala według Czeskiej Agencji Informacyjnej. Jedną z konkretnych propozycji Czech będzie modyfikacja nadchodzącego nowego systemu handlu emisjami, który może zostać rozszerzony na transport lub ogrzewanie budynków od 2027 roku. [...]


#wiadomosciswiat #czechy #uniaeuropejska #energetyka #ets2

EURACTIV.pl

Komentarze (2)

Zaloguj się aby komentować