Chyba tylko bardziej od angolów dających je⁎⁎⁎ie o rodzinę królewską gardzę redakcją Faktów TVNu która potrafi o niej pi⁎⁎⁎⁎lić 5 razy na miesiąc, j⁎⁎⁎ny tabloid.
#wiadomosci #faktytvn #uk
Chyba tylko bardziej od angolów dających je⁎⁎⁎ie o rodzinę królewską gardzę redakcją Faktów TVNu która potrafi o niej pi⁎⁎⁎⁎lić 5 razy na miesiąc, j⁎⁎⁎ny tabloid.
#wiadomosci #faktytvn #uk
@Belzeboob "dawać jebanie o..." w tym zdaniu jest kalką językową z angielskiego to give a shit about something, podmiot liryczny mówi o "angolach" i mruga w ten sposób do rozmówcy łącząc anglików z kalką językową z angielskiego i zapraszając odbiorcę do podróży w której zwykłe zdanie wyrażające oburzenie potrafi przez skojarzenia przeprowadzić konstrukcjami językowymi z rodziny królewskiej na samą gramatykę angielską i jak ona nie działałaby i działaby użyta w języku polskim. Wiele osób docenia takie gry słowne i czują satysfakcje i radość dostrzegając taki mały rebus. Faktem jest, że większość współczesnych memów działa właśnie na zasadzie skojarzeń i zdarza się, że mem jest zabawny tylko dla osoby która rozumie kontekst historyczny śmiesznego obrazka. Fachowa terminologia promowana przez PWN nazywa takie intrygi shitpostowaniem. Pozdrawiam.
Zaloguj się aby komentować