"Byłam bankowym trolem" - mechanizm działania płatnego trolla na przykładzie

"Byłam bankowym trolem" - mechanizm działania płatnego trolla na przykładzie

Byłam bankowym trolem
Odrobina kontekstu dla młodszych rocznikowo lub tych, którzy nie pamiętają lub nie chcą pamiętać roku 2007 i kredytów frankowych. Na rynek mieszkaniowy wkraczał wówczas wyż demograficzny z lat 80., zwany w zachodniej manierze Millenialsami. Banki skrzętnie wykorzystały ssanie na rynku nieruchomości oraz asymetrię w relacji bank-klient, nie informując wyczerpująco o ryzyku kursowym oraz możliwych konsekwencjach. Kredytów denominowanych we franku szwajcarskim udzielono tysiące, jego kurs względem złotówki wynosił wówczas coś około 2. Rok później skoczył już do ponad 3 i piął się w górę, i nikomu już do śmiechu nie było.
Linkowana strona ma już swoje lata, ale mechanizmy wedle których działają płatne trolle pozostają niezmienne i ciągle skuteczne, obojętnie czego temat dotyczy. Wszak jeśli coś działa, to się tego nie naprawia.

Komentarze (11)

VanQuish

I sama się złapała biorąc taki kredyt. Taka mała ironia. Chociaż te wpisy irytująco się czyta, bo połowę to opisuje poznanie chłopa. I dont care.

jonas

@VanQuish Wielu się złapało. Ja akurat nie, byłem tym frajerem co bierze w złotówkach bo nie umie zarobić na okazji. No ale to trwało niecały rok, a tamten kredyt już dawno temu spłaciłem.

VanQuish

@jonas Tylko ona się złapała sama to wybielając, mogła się domyślić.

jonas

@VanQuish W tym cała zabawa, by machinator od własnej zginął machiny.

wojtek-x

@VanQuish coż kto mieczem wojuje sam od miecza ginie. Stare, ale jakie prawdziwe

dsol17

@VanQuish To akurat nie jest niczym dziwnym zdradzę tobie i @jonas pewien sekret: Jehowici tak naprawdę nie są zobowiazani chodzić po domach po to,żeby akurat nawrócić określoną ilość osób, tak naprawdę to jest mechanizm którym ich sekta umacnia ich wiarę.

obiektywny2023

@jonas mam nadzieje, ze te polityczne trolle co spamują internet też kiedyś poniosą konsekwencje za swoje smrody.

jonas

@obiektywny2023 Wątpię, ale to z zoologicznego punktu widzenia ciekawe obserwować dokładnie te same mechanizmy w działaniu.

aresius

"Mało tego, kolesie, na przykład, rozkładają SKOKI – polską konkurencję banków w zagranicznych rękach, która ma czyste ręce, jeśli chodzi o kredyty walutowe i polisolokaty."

To już wiem czemu skoki miały takie problemy. Ciekwae czy wyjaśniono już co się rzeczywiście wydarzyło w skokowej aferze xd


"Ale od kiedy główny koleś zmył się za granicę, innego zmyto za zegarki, paru przyłapano na spiskowaniu przy ośmiorniczkach, ich poparcie w sondażach idzie w dół i frakcja kolesi słabnie. Różne grupy nie-kolesiów starają się wyprostować to lub tamto.""

@jonas toż to czysta polityka

jonas

@aresius Co zrobić, wszędzie się to szambo wciśnie.

dsol17

@aresius @jonas Jak widać "typiara" trollem pozostała


Dźwignia i trójkąt od Volkoffa (Wołkowa,ale on właściwie był Francuzem pochodzenia Rosyjskiego więc), tu mechanizm ukierunkowanego komentarza po prawdziwej informacji.

Zaloguj się aby komentować