@starebabyjebacpradem dla Adolfa [*] a co do "sokolego oka" do rzeczy, które można wykorzystać w lepszy sposób to mam podobnie jak i Ty - może nie w formie owoców, ale mimo wszystko - więc to na pewno lepsze zajęcie niż być zawieszonym przed kompem - co nie @Havelock_Vetinari ?
@JustMe Jeszcze kilka lat temu jakby mi ktoś powiedział że będę się kuchnią i ogrodem interesował to bym go wyśmiał a teraz to sam szukam co można zawekować czy zasiać by urosło xD Patrz jakie zbiory mam jak jest pogoda dobra.
@JustMe Głownie przeciery się robi, a też jak chcę pomidorową w zimie mieć taką jak w lecie to kroje pomidory w ćwiartki czy całe jak są nieduże, zalewam wodą z łyżką soli i pasteryzuje. Od sezonu do sezonu starcza na styk/
@JustMe Polecam wino z owoców czarnego bzu ale sok trzeba poddać obróbce termicznej bo inaczej sraka z pod Krakowa pod Poznań xD Ale w smaku i intensywności koloru nie ustępuje winom francuskim.