Akcja aktywistów przed ambasadą Rosji. Rozlali farbę w barwach Ukrainy

Ukraińscy i polscy aktywiści przygotowali w sobotę niemiłą niespodziankę rosyjskim dyplomatom pracującym w Polsce. W dzień flagi narodowej Ukrainy rozlali na ulicy przed ambasadą Rosji w Warszawie kolory żółte i niebieskie, symbolizujące narodowe barwy Ukrainy. "Wczoraj Rosja obchodziła dzień swojej flagi. Nie pozwolimy jednak, żeby przedstawiciele tego zbrodniczego reżimu cieszyli się widokiem barw kojarzonych z opresją, dyktaturą i ludobójstwem. Kiedy wyjrzą dzisiaj przez okna, zobaczą tylko kolory oporu i wolności, co przypomni im o ich barbarzyństwie" - podkreślił organizator happeningu Marcin Mycielski z Fundacji Otwarty Dialog.


W akcji w sumie wzięli udział przedstawiciele Fundacji Otwarty Dialog, Komitetu Obrony Demokracji, Euromaidan Warszawa, Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, Akcji Demokracja i Lotnej Brygady Opozycji. Happening odbył się w sobotę rano na ulicy Belwederskiej w Warszawie przed gmachem ambasady Federacji Rosyjskiej w Polsce. [...]


#wiadomoscipolska #warszawa #aktywisci #akcja #rosja #ambasada #ukraina #wojnanaukrainie #protest #rmf24

Rmf24

Komentarze (9)

Lepszy efekt gdyby napisali, że fiutin jest niski i ma małego, a najlepiej gdyby zrobili kukłę 1:1 bez tych śmiesznych bucików z fitem z chitosa XD Trzask pękające d⁎⁎y by się odbijał echem przez tydzień. Takie jednostki z wyjebanym ego i kompleksami szybko potrafią się zagotować.

Zaloguj się aby komentować