210 + 1 = 211


Tytuł: Cesarzowa nocy. Historia Katarzyny Wielkiej

Autor: Ewa Stachniak

Kategoria: literatura piękna

Wydawnictwo: Między słowami

Format: książka papierowa

ISBN: 9788324025992

Liczba stron: 480

Ocena: 6/10


Prywatny licznik 3/12


Tym razem na tapecie polonicum


Kontynuacja Gry o władzę, rozkręcała się bardzo powoli. Tom 2. nie dorównuje tomowi 1., a szkoda...


Przedstawiona historia to fabularyzowana biografia Katarzyny Wielkiej, w tym tomie ujęta z perspektywy cesarzowej. Ponoć w chwili śmierci przed oczami staje całe życie i właśnie w tej konwencji utrzymana jest powieść - teraźniejszość miesza się umiejętnie z przeszłością, fakty z domniemanymi uczuciami i przemyśleniami.


Dobrze, że historia zamyka się w dyptyku. Nie wiem czy zaryzykowałabym kolejną część, skoro ten tom tak mocno odbiegał od dobrego, mocnego otwarcia w poprzednim.


Wygenerowano za pomocą https://bookmeter.xyz


#bookmeter #ksiazki #dwanascieksiazek #czytajzhejto

52af52db-a7fe-4b76-8d4b-919dccdc4644

Komentarze (6)

Polonik (z łac. polonicum, polonica) – dokument piśmienniczy (druk, rękopis), przedmiot (dzieło sztuki, pamiątka narodowa lub historyczna) lub miejsce (cmentarz)[1] pochodzenia polskiego, bądź tematycznie związane z Polską, które znajduje się w kraju lub za granicą.

Zaloguj się aby komentować