107 mln dolarów. Tyle Kreml chciał w tym roku przekazać prorosyjskim partiom w Mołdawii

Służby bezpieczeństwa Mołdawii wykryły i udaremniły w tym roku próbę przekazania przez Kreml 107 mln dolarów w kryptowalutach prorosyjskim partiom, poinformował w niedzielę przebywający z wizytą w Waszyngtonie szef mołdawskiego MSZ, Mihai Popsoi, cytowany przez telewizję publiczną Moldova1.


Minister spraw zagranicznych, będący jednocześnie wicepremierem Mołdawii sprecyzował, że zablokowanie tak pokaźnej sumy było jednak „tylko jednym z epizodów szerszej kampanii ingerencji Moskwy”.


Popsoi wyjaśnił, że Kreml poprzez próbę finansowania prorosyjskich partii „chciał kupić wpływy polityczne, finansować protesty i organizować akty przemocy”.


Mołdawia stała się ostatnio laboratorium dla hybrydowych taktyk Kremla (…). Jesteśmy dziś jednak na nie lepiej przygotowani niż w przeszłości

Szef mołdawskiego MSZ Mihai Popsoi [...]


#wiadomosciswiat #moldawia #stosunkimiedzynarodowe #rosja #partie #korupcja #politykamiedzynarodowa #politykazagraniczna #polskaagencjaprasowa

Pap

Komentarze (4)

Alawar

Przeczytałem tylko nagłówek. "Chciał!"

aarahon

@Mr.Mars ciekawe kto u nas nie chce kontroli kryptowalut... Eh, ziobro zdziwienia xD

PeregrinFuk

Polecam najnowszy odcinek Podcastu Amerykańskiego. Jest nakreślone jak bardzo Trump, Wittkoff i reszta MAGA elit weszła w rynek krypto. Więc PiSowskie pionki Waszyngtonu (i TelAwiwu) będą robić wszystko, żeby dało się robić wały na krypto.

Zaloguj się aby komentować