Zdjęcie w tle
wywu

wywu

Statysta
  • 1wpisy
  • 3komentarzy
  • 1obserwujących

Cześć, widzę, że tutaj jest dużo zapaleńców z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Może uda mi się trochę z tej wiedzy i doświadczenia skorzystać Zaznaczam, że jestem typowym turystą jeżeli chodzi o fotografię.

Przeglądając aparaty (kompakty) moją uwagę zwróciło to, że sporo z nich ma zaskakująco spore zoomy optyczne (rzędu 20 lub nawet 50x, np. Canon SX280HS lub DSC-HX350)

Pomyślałem sobie, że takie urządzenie spokojnie mogłoby zastąpić mi lunetę (20-60x), jest w dodatku mniejsze i mogę zrobić tym zdjęcie.

W temacie fotografii jestem zielony. Do tej pory jakieś zdjęcia z wakacji cykałem telefonem. A taki aparat byłby idealnym uzupełnieniem, nadałby się również do cykania ładnych zdjęć z powietrza

Dlatego też mam pytania:

  • Jaki jest minimalny sensowny budżet dla tego typu sprzętu? Nic pro, typowo dla amatora.
  • Są jakieś szczególnie polecane modele za którymi warto się rozglądać po olxach i innych allegro?

 

Z góry dziękuję za poświęcony czas na przeczytanie tego i udzielenie ewentualnej odpowiedzi! Smacznej kawusi i miłej niedzieli ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

 

#fotografia #aparaty #aparatfotograficzny

Konto_serwisowe

@wywu Nie obserwuję za bardzo rynku tych aparatów, ale kojarzę, że ktoś gdzieś polecał Sony RX10 IV. Tylko nie przeraź się ceną...

1
kuraku

@wywu Sony RX10 jest naprawdę dobrym aparatem tego typu

ff5e8e33-49d7-4f6a-b6c5-6c88cb996b62
1
do_lasu_wlazl

@wywu Swoją przygodę z fotografią dzikich zwierząt zaczynałem właśnie od takiego kompakta. Był to Cannon PowerShot sx60hs. Pamiętam że używkę kupiłem za 800zl. To było 4lata temu. W końcu i tak przesiadłem się na lustrzankę ale to właśnie ten kompakt rozpalił we mnie zapał do fotograficznej przygody. Według mnie dobry start. Zdjęcie poniżej wykonane właśnie tym modelem.

db045a68-862a-4065-bab1-b6587689fcce
1

Zaloguj się aby komentować