Kurła, pół dnia czekam na skoki a tu chyba d⁎⁎a z tego będzie bo wiater ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Kurła, pół dnia czekam na skoki a tu chyba d⁎⁎a z tego będzie bo wiater ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Zaloguj się aby komentować
Halo, halo studio! Przedstawiamy tabelę podiów po wczorajszym konkursie Pucharu Świata w Wilingen. Warto odnotować, że podium Kamila Stocha oddzieliło go na piątej pozycji od Nykanena i Morgensterna. Do końca sezonu jest szansa na łyknięcie Ammana.
Tymczasem dzisiaj w Wilingen:
14:45 początek kwalifikacji
16:15 start konkursu

Zaloguj się aby komentować
Żegnamy powoli Wilingen, dziękujemy za uwagę! Należy się Wam jeszcze klasyfikacja końcowa:
Granerud (NOR)
Tande (NOR)
STOCH (POL)
Pavlovcic (SLO)
KUBACKI (POL)
Lindvik (NOR)
R. Kobayashi (JAP)
Eisenbichler (GER)
ŻYŁA (POL)
Lanisek (SLO)
...
Zaloguj się aby komentować
No i Granulat robi swoje, przewaga z pierwszej serii była wystarczająca. Aby wygrać musiał mieć 140 metrów i znów zrobił swoje, lecąc na 145,5 metra. Po wszystkim oczywiście okrzyk "Raaaar!". Podium: Granerud, Tande, STOCH.
Zaloguj się aby komentować
Daniel Andre Tande aaaaj mija Stocha! Co zrobi Halwor Cośtam Granulat?
Zaloguj się aby komentować
Był niespodzianką po pierwszej serii. Bor Pavlovcic leci nieźle, ale powinien przegrać ze Stochem!
Zaloguj się aby komentować
Mamy czwóreczkę, która powalczy o podium. Kamil Stoch... leci... i mija spokojnie Kubackiego wynikiem 135,5 metra. Kolejnym powinny wystarczyć podobne skoki.
Zaloguj się aby komentować
Aby minąć naszych zawodników, trzeba będzie teraz latać po około 140 metrów lub więcej. W pierwszej serii udawało się to nielicznym. Lindvik rozdziela Kubackiego i Żyłę. Kobajaszi "tylko" 134,5 metra i również wcisnął się między naszych. Teraz Ajzenbiśla, który... robi to, co poprzednicy! Dawid Kubacki prowadzi.
Zaloguj się aby komentować
Wilingen, Wilingen, Wilingen. Keiichi Sato króciarskim skokiem poprawił pozycję Piotrowi Żyle. Natępnie Harry Potter, któremu również sporo zabrakło do wyminięcia Polaka. Skacze ósmy Dawid Kubacki... i tym razem Żyła musi ustąpić, po 140-metrowym skoku swojego kolegi.
Zaloguj się aby komentować
Zostało dziesięciu skoczków, będą to kolejno: K. Sato, Amman, KUBACKI, Lindvik, R. Kobayashi, Eisenbichler, STOCH, Pavlovcic, Tande, Granerud. Przed ich skokami prowadzi Piotr Żyła, za nim Andze Lanisek i Karl Geiger. Jakub Wolny jest siódmy a Andrzej Stękała dziesiąty. Tymczasem realizator pokazuje w kółko Żyłę, jak robi "Aaaaa".
Zaloguj się aby komentować
Czołową piętnastkę zaczyna Piotr Żyła z dobrym skokiem. 141 metrów daje mu póki co prowadzenie, przed Geigerem i Wąsaczem.
Żyła: "Aaaaaa"
Zaloguj się aby komentować
Jedno się nie zmienia - trwa zabawa z wiatrem, ale wciąż na 14 belce startowej jedziemy. Noty za wiatr od minus siedmiu do plus dziewięciu, zatem dopowiedzcie sobie sami co tak się dzieje. Dobra wiadomość jest taka, że Wolny pójdzie trochę do przodu, zła - że Stękała z kolei przesunie się niżej w klasyfikacji końcowej. Po piętnastu skoczkach na przedzie Geiger przed Johanssonem i Aschenwaldem. Wolny piąty.
Zaloguj się aby komentować
Andrzej Stękała kończy pierwszą dziesiątkę skaczących w drugiej serii w Wilingen. Młody Polak niestety trochę nas zawiódł i skoczył gorzej niż w pierwszej serii.
Zatem po pierwszej dziesiątce: Huber, Wolny, Deschwanden, Stękała, Kraft, Paschke, Nakamura, Y. Sato, Haare, Boyd Clowes.
Zaloguj się aby komentować
Wilingen, jedziemy z drugą serią. Kolejność startowa Polaków: 4 Wolny, 10 Stękała, 16 Żyła, 23 Kubacki, 27 Stoch. Skoczył właśnie Jakub Wolny, który po swoim skoku na 138 metrów powinien poprawić zauważalnie swoją pozycję.
Zaloguj się aby komentować
Znikamy na przerwę i do toalety i zostawiamy klasyfikację po pierwszej serii:
Pech Murańki, który kończy konkurs na 32. miejscu (zabrakło mu pół punkta). Zniszczoł na 34. miejscu. Podsumowując pierwszą serię, Kamil Stoch ma szanse nawet na zwycięstwo, jeśli dalej będą takie różnice w wietrze, Kubacki może zaatakować trzecie-piąte miejsce, zaś Żyła, Stękała i Wolny będą wlaczyć tylko o poprawę lokaty. Największe szanse z nich dajemy Stękale.
Zaloguj się aby komentować
Ajzenbiśla krócej - 137,5 metra i klasyczna "morda złości" po wylądowaniu. Jest za Stochem. Na deser został Granulat w żółtej koszulce i lądowanie jakoś na zielonej linii. Ile to będzie? 147,5 metrów i mamy nowego lidera.
Zaloguj się aby komentować
Dobre warunki przy skoku Stocha i wykorzystał to! 142 i pół metra. No i jest trzeci, za Tande i Pavlovciciem.
Zaloguj się aby komentować
Kolejni skoczkowie: Lanisek ledwie troszkę krócej od Kubackiego, ale... dopiero dziewiąty bo poprawił się wiatr. Wąsacz Johansson wyczekał, lecz po średnim skoku zaliczył glebę. Blisko było do linii, gdzie nie miałoby to znaczenia, ale niestety, tylko po 16 punktów noty. Zaraz Stoch!
Zaloguj się aby komentować
Halo Wilingen! Huber i Yukiya Sato - słabiacko, dalej Lindvik - nawet eleganckie 132 w porównaniu z tym, co tu się skacze. Geiger dużo krócej i jest on. "Gąsior" Żyła! Jest awans, ale bez rewelacji, 130,5 metra. Dzięsiąty po swoim skoku. Następnie Dawid Kubacki - wyciągnął co się dało! 138,5 metra dało na razie piąte miejsce.
Zaloguj się aby komentować
W czołowej dwudziestce 5 Norwegów, 4 Austriaków, 4 Niemców, 4 Polaków, 2 Japończyków i 1 Słoweniec. Spośród nich zlamili skoki Freund, Hamman i Forfang (bieda z nędzą - 112,5 m), grając na korzyść czekającego na kwalifikację Murańki. Tymczasem skoczył właśnie pierwszy z Biało-Czerwonych, zwycięzca wczorajszych kwalifikacji, Andrzej Stękała. Po bardzo dobrym skoku Tandego (145 metrów), Stękała zauważalnie słabiej - ledwie 127 metrów i 11. miejsce.
Zaloguj się aby komentować