Zdjęcie w tle
SzpakowskiSzaranowicz

SzpakowskiSzaranowicz

Specjalista
  • 77wpisy
  • 31komentarzy
Halo studio! W najbliższym tygodniu wiele emocji ze #skoki. Nie tylko te pucharowoświatowe, ale także mistrzostwa świata ludzi, którzy jeszcze się uczą skakać (Klemens Murańka nie został dopuszczony).
PUCHAR ŚWIATA W ZAKOPANEM
Piątek - g. 16:00, kwalifikacje
Sobota - g. 16:00, konkurs indywidualny
Niedziela - g. 16:00, 2. konkurs indywidualny
Kadra Polski: Kamil Stoch, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Paweł Wąsek, Maciej Kot i Aleksander Zniszczoł.
MISTRZOSTWA ŚWIATA JUNIORÓW W LAHTI
Czwartek - konkurs indywidualny
Piątek - konkurs drużynowy
Kadra Polski: Adam Niżnik, Arkadiusz Jojko, Kacper Juroszek, Mateusz Gruszka i Jan Habdas.
mejwen

@SzpakowskiSzaranowicz liczę na młodzutkiego Klimka. Prawdziwe objawienie narodu z olbrzymim potencjałem. Przeskakiwanie samego Hannawalda na Wielkiej Krokwi utwierdziło go w przekonaniu, że może się mierzyć z najlepszymi. Z roku na rok wraz z wielkimi sukcesami będzie ociosywany niczym ten kryształ górski w zakopiańskim potoku. Wielki człowiek, skarb, duma narodu.

Inspektor_RODO

Mistrzostwa świata Juniorów - mistrzostwa najwyżej rangi, tytuł zdobyty na tych mistrzostwach wspominany jest przy kazdym skoku zawodnika przez nastepne 20 lat jego kariery

SzpakowskiSzaranowicz

Wygląda na to, że może być problem z tymi mistrzostwami. Juroszkowi wykryli COVIDa i stwierdzili, że wszyscy mieli z nim kontakt.

Zaloguj się aby komentować

Niestety z powodów zawodowych dzisiaj jednoduet SzpakowskiSzaranowicz nie skomentuje dla Was skoków. Przepraszam za kłopot i do zgadania na następnym konkursie.
SzpakowskiSzaranowicz

@gacek Wielkie dzięki za wsparcie! Dopiero dzisiaj przy kompie udało się zasiąść... Śniegowa podróż to zło

Zaloguj się aby komentować

Mamy kolejne podium Stocha. Ale CO TAM ROBI GRANULAT! 141,5 metra. Skurczysyn. No i mamy końcową klasyfikację: 1. Granulat, 2. STOCH, 3. Pavlovcic, 4. ŻYŁA, 5. Lanisek, 6. KUBACKI, 7. Paschke, 8. Johansson, 9. Eisenbichler, 10. Y. Sato.
Kolejni Polacy: 14. Wolny, 21. Stękała, 30. Murańka.
To by było na tyle. Dziękuję bardzo za uwagę i widzimy się jutro
Inspektor_RODO

@SzpakowskiSzaranowicz a co sie dzieje z Ajzenbiślą i Gajgerem?

wypadek rzy pracy czy spadek formy?

Inspektor_RODO

aa dobra jest Niemiec 9

SzpakowskiSzaranowicz

@Inspektor_RODO Geiger tragedia wczoraj...

Zaloguj się aby komentować

Mamy przekładańca polsko-słoweńskiego. Lanisek za Żyłą. Teraz na belce Stoch. Leciiiiii..... i minął tę zieloną kreskę! 134 metry. Co mu tam policzą punktowo? Prowadzi!

Zaloguj się aby komentować

Mamy nowego lidera, bo Pavlovic zaskakująco dobrze, aż na 142,5 metra. Najdłuższy skok tego konkursu póki co. Teraz zmniejszono rozbieg i leci Piotrek Żyła. Zabrakło noszenia na samym końcu, ajjj. 131 metrów to jednak za mało na minięcie Słoweńca, ale jest drugi.

Zaloguj się aby komentować

Ajzenbiśla nieźle, na 134,5 metra. Nie wystarczy na minięcie Paszki. Zostali Pavlovcic, Żyła, Kubacki, Lanisek, Stoch i Granulat. Oprócz ostatniego sami Polacy i Słoweńcy, chyba jeszcze tak nigdy nie było.

Zaloguj się aby komentować

Johansson gorzej niż Paschke i Niemiec już na pewno w TOP10. Kobayashi też słabszy! I jest dopiero czwarty po swoim skoku. Pora na Daniela Andre Tande (tu ciekawostka, "tande" to po norwesku "ząb"). No i... Paschke dalej prowadzi, bo "Ząb" jest szósty.

Zaloguj się aby komentować

Ajzenbiśla spokojny i to dziwne. Bo jest dopiero szósty po swoim skoku. Został Granulat i skrócili mu rozbieg. Jeszcze dmuchają mu pod #stupki. Trochę to wkurza, bo innych to puszczamy jak leci, ale Granulatowi to trzeba jeszcze tylko dać granulat dla Granulatów. No i siuuup. Bez komentarza, bo to był bardzo dobry skok. 140,5 metra.
SzpakowskiSzaranowicz

Tomek Pilch poza drugą serią, reszta się dostała.

Zaloguj się aby komentować

Sympatyczny Wąsacz na 132 metrze (Kubacki miał 138.5) i dopiero szósty.
Teraz inny sympatyczny skoczek. Piotrek Żyła dużo lepiej od Norwega. Nie było charakterystycznego "AAAAAaaaaa", ale jest 137,5 metra i trzecie miejsce za Laniszkiem i Kubackim.

Zaloguj się aby komentować

Seria słabych skoków kolejnych skoczków i to takich nie na poziomie Tkaczenki. Lindvik na 33 miejscu po swoim skoku. No nawet szok. Po nim Geiger - 25. miejsce i machnął ręką ze złością, jak Ajzenbiśla. Niech te warunki się zmienią do Stocha!

Zaloguj się aby komentować

Tynm razem raport po 40. skoczkach: 1. Tande, 2. R. Kobayashi, 3. Nazarow, 4. Paschke, 5. Aschenwald. No ale ledwo udało się ich spisać i Bor Pavlovcic robi numer i ich wszystkich mija. Skok na 137,5 metra i to w gorszych warunkach pogodowych.

Zaloguj się aby komentować

Andrzej Stękała solidnie, ale co najwyżej tylko tyle można powiedzieć. Lekko niekorzystne warunki i 123,5 metra dają mu przedostatnie miejsce spośród tych, którzy zakwalifikowali się do drugiej serii.

Zaloguj się aby komentować

Po trzydziestu zawodnikach kwalidikację wywalczyli: Nazarow, Ammann, Schmid, Hammann, K. Sato, Nakamura, Murańka, Wolny, Aalto i Jelar.
Z 36 numerem startowym zobaczymy Andrzeja Stękałę, a kolejni Polacy to już końcówka listy.

Zaloguj się aby komentować

Następna