Sztos

Witam społeczność Hejto!

Prowadzę kanał na YT poświęcony szeroko rozumianej filozofii, przeważnie omawiam książki i myślicieli o których rzadko (lub nigdy) nie wspomina się w polskich zakątkach internetu, którzy jednak są według mnie ciekawi i warci poznania.

W tym poście (który będzie pierwszym z serii jeśli spotka się z jakimkolwiek zainteresowaniem) chciałbym przedstawić pokrótce postulaty osoby wyjątkowo dość dobrze znanej choć może ze złych powodów - mowa tutaj o Tedzie Kaczyńskim. Otrzymawszy od CIA pseudonim Unabomber, ten amerykański zamachowiec był również profesorem matematykiem na Harvardzie (z IQ w okolicach 170) oraz płodnym pisarzem - ale co takiego pisał?

Czując odrazę do otaczającego go społeczeństwa które nazywał "technofilskim", Kaczyński porzucił zawód i wyprowadził się na odludzie do zbudowanej własnoręcznie chaty bez dostępu do bieżącej wody czy elektryczności. Tam też rozpoczął tworzenie esejów i książek krytykujących spuściznę rewolucji przemysłowej.

O jego głównych postulatach umieszczonych w książce "Industrialne społeczeństwo i jego przyszłość" mówię w poniższym materiale. Zachęcam do dyskusji nad jego poglądami tutaj lub w komentarzach filmiku. Czy jego diagnoza jest trafna? Czy sen Unabombera miałby szansę się spełnić? Jeśli nie, to co możemy zaradzić, aby poprawić nasz stan?

https://www.youtube.com/watch?v=MBVuKJsaTIo

piwowar2 lata temu

@Pajaki Gwiazdkuję, oglądnę jutro- ale opis mnie zainteresował. Dzięki za ciekawy wpis, i jestem przekonany, dobry materiał.

gacek2 lata temu

@Pajaki tak, jutro z rana koniecznie obejrze bo zona spi,wpis trafil do Sztosow wiec na bank mega- tym bardziej ze ogladalem unabombera, chetnie dowiem sie jaka byla jego historia i motywy

jezyslaw2 lata temu

super super zapuszczam żurawia

DonaldTrump2 lata temu

@Pajaki podobno Ted całkiem dobrze się czuje w więzieniu.

Pajaki2 lata temu

@DonaldTrump niestety odebrano mu możliwość odpisywania na listy od "fanów", szkoda bo sam chciałem napisać

0
PapaNorris2 lata temu

Co do tematyki seryjnych morderców i psychopatów polecam serdecznie serial Mindhunters na netflixie.

0
lubieplackijohn2 lata temu

@Pajaki Shalom! Super kontent! Wrzucaj jeszcze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jest o nim serial na netflicie. Pokazano tam jaką pewien pan musiał wykonać robotę profilerską aby go złapać.

0
Pajaki2 lata temu

@Havelock_Vetinari Niestety serial bardzo sensacjonalizowany i nie zajmuje się w ogóle dorobkiem intelektualnym pana Kaczyńskiego

@Pajaki no cóż, co prawda to prawda. Przynajmniej dzięki temu dowiedziałem się o tym Dzięki za link na yt, chętnie uzupełnię informację! ;d

Zaloguj się aby komentować