#wiadomosciswiat #francja #ebola
Francja odnotowała pierwszy przypadek eboli.
Ministerstwo zdrowia informuje o izolacji chorego, trwa identyfikacja potencjalnych kontaktów.
#wiadomosciswiat #francja #ebola
Francja odnotowała pierwszy przypadek eboli.
Ministerstwo zdrowia informuje o izolacji chorego, trwa identyfikacja potencjalnych kontaktów.
Ebola jest bardzo śmiertelna i przy europejskich standardach, do opanowania. Zabija zbyt skutecznie i problem z roznoszeniem jej w Afryce, polega na ich zaszłościach kulturowych. Najbliższej rodzinie w pale się nie mieści, że nie wolno dotykać chorego, albo i już zmarłego. Stąd te ogniska w Afryce pojawiają się wciąż w tych samych miejscach i przygasają równie gwałtownie, jak wybuchają.
Ktoś to czasem do nas przysmyczy, ale to Europy nie przetrzebi. Problemem stanie się kiedy złagodnieje. Kiedy spadnie jej śmiertelność (pamiętajcie, że nawet 10-15% to ogromna liczba, a teraz wynosi 50-90% w zależności od szczepu) i wydłużą się czasy inkubacji, a przebieg złagodnieje, to wtedy dopiero będziemy mieli problem.
Dlatego trzeba tam w Afrykę, rzucać spore siły, żeby w tych ogniskach nie dostawała czasu na mutowanie i adaptację.
Zaloguj się aby komentować