We wrocławskim Ogrodzie Botanicznym UWr w samo południe zaczęło kwitnąć Dziwidło Olbrzymie. Roślina jest źródłem odoru gnijącego mięsa. Rozkwit postępuje relatywnie szybko, kilka cm na 10 minut.
Za 3-4 godziny będzie w pełnym kwitnieniu, które potrwa zaledwie 2 dni.
Na żywo do śledzenia bezpośrednio na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=fVsJIL0nXpU
#wroclaw #dziwidlo #rosliny #smrod #ciekawostki