
W imieniu pana Piotra (b. pracownika ZDM – przyp. RMF FM) składam do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 55 ustawy o ochronie sygnalistów z uwagi na podjęcie w warszawskim ratuszu tzw. działań odwetowych wobec mojego klienta” - poinformował w piątek mecenas Bartosz Lewandowski. Sprawa dotyczy działań odwetowych wobec byłego pracownika Zarządu Dróg Miejskich, który zgłosił nieprawidłowości w swoim miejscu pracy.
Jeśli pan prezydent Trzaskowski mówi, że sygnaliści w Warszawie mają oficjalne formy zgłaszania nieprawidłowości, a dr Emil Jędrzejewski (b. ordynator chirurgii w Szpitalu Południowym – przyp. RMF FM) mógł wykorzystać tę ścieżkę, to na przykładzie widać, jak działa to w praktyce. A w zasadzie jaka to fikcja - ocenił mec. Lewandowski. [...]
#wiadomoscipolska #warszawa #urzadmiasta #sygnalista #rmf24