#warszawa
#ptaki
#ornitologia
#fotografia
#mojezdjecie
#pentax
Niedzielna wycieczka do po czaplę nadobną bez sukcesu. Tylko gągoły, głowienka, dzięcioł duży i rodzinka łabędzi z asystą





#warszawa
#ptaki
#ornitologia
#fotografia
#mojezdjecie
#pentax
Niedzielna wycieczka do po czaplę nadobną bez sukcesu. Tylko gągoły, głowienka, dzięcioł duży i rodzinka łabędzi z asystą





@Fletcher moim zdaniem obie białe,
- nadobna ma chyba mniej "esowatą" szyję,
- nie widzę "wabika" wyrastającego z potylicy
- są podobnej wielkości a nadobna jest znacząco mniejsza od białej
- nadobna ma czarne nogi z żółtymi palcami
Ale:
- nie jestem ekspertem,
- "Ptaki" Collinsa w domu a ja w pracy
- @okim ma większą wiedzę i doświadczenie
@Fletcher akurat nadobną widziałem dwa razy w życiu, więc wcale nie jestem specjalnie doświadczony, ale cechy wskazane przez @Heterodyna moim zdaniem pozwalają oznaczyć ptaki jako czaple białe:)
Collins to podstawowy przewodnik do ptaków. Jeśli cierpisz na nadmiar pieniędzy, to warto kupić jeszcze wydanie w formie appki na telefon. Jest wzbogacone o głosy ptaków, co bywa bardzo pomocne, bo masz wszystko w jednym miejscu. Oprócz tego w terenie książka jest mniej poręczna niż telefon i łatwej o niej zapomnieć ;)
@Heterodyna widziałem sporo pochlebnych opini więc zdecydowałem się na zakup.
@okim Apkę sobie na ten moment odpuszczę, póki co książka. W terenie aż tak bardzo nie jest mi to potrzebne (a przynajmniej tak mi się wydaje). Mój modus operandi to cyknąć fotkę (badziewną, dokumentacyjną bo sprzęt kiepski) a później w domu podjąć rękawicę identyfikacji (tu przychodzi z pomocą nowy nabytek) i ewentualnie dopytać.
Też wydawało mi się, że to dwie czaple białe, były tej samej wielkości, jedynie co to dał mi do myślenia ten czarny dziób.
Zaloguj się aby komentować