Thundarr Barbarzyńca (ang. Thundarr the Barbarian) - amerykański serial animowany stworzony przez Steve'a Gerbera i wyprodukowany przez studio Ruby Spears Productions. Premierowe odcinki zostały wyemitowane w latach 1980-1981.
Według czołówki w 1994 r. pomiędzy Ziemią a Księżycem przeleciała duża (wielkości planety) kometa, powodując serię naturalnych katastrof: Księżyc został rozerwany na pół, Ziemia utraciła warstwę ozonową, a na jej powierzchni miały miejsce gwałtowne trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów i tsunami. Spowodowało to załamanie się ludzkiej cywilizacji. Jednak dwa tysiące lat później Ziemia się odrodziła - ze starego świata powstał nowy, bardzo odmienny. W tym nowym świecie rządzą potężni czarnoksiężnicy, szaleni naukowcy i mutanci, uciskając "zwykłych" ludzi. Jednak ludzie nie są bezbronni, bo oto z niewoli u czarnoksiężnika Sabiana uwolnił się barbarzyńca Thundarr. Dzierżąc legendarny Miecz Słońca, razem ze swoimi przyjaciółmi: księżniczką Ariel i podobnym do lwa stworem o imieniu Ookla, walczy w imię sprawiedliwości.
Thundarr był bardzo dzielny i szlachetny, oczywiście z nadmiarem testosteronu. Ariel była bardzo inteligentna i dużo wiedziała, poza tym umiała czarować. Natomiast Ookla odznaczał się wielką siłą fizyczną, chociaż był przy tym łagodny jak baranek.
Oglądałem tę kreskówkę za małolata na początku lat 90. na Cartoon Network. Podkochiwałem się w księżniczce Ariel.
Poniżej link do dramatycznej czołówki serialu:
https://www.youtube.com/watch?v=LhAobPugvsk
1afa0275-91aa-4256-a5cc-5b4bcbbacb40
hejto

@Bipalium_kewense

Zaloguj się aby komentować