Thomas Bushnell — zakonnik, który trwale zapisał się w historii systemu GNU/Linux

Thomas Bushnell — zakonnik, który trwale zapisał się w historii systemu GNU/Linux

salon24.pl
Są to odosobnione przypadki, aby osoby duchowne (lub mocno uduchowione) osiągnęły globalny sukces w branży IT. Zakonnik Thomas Bushnell mimo tego jest jednym z najważniejszych programistów linuksowych na świecie. Ten tekst pozwoli Wam zaś bliżej poznać życiorys jednego z najważniejszych „pomocników” Richarda Stallmana. Jego wrodzona skromność spowodowała bowiem że jest postacią niemal anonimową, co nijak ma się do sporych zasług w rozwoju wolnego oprogramowania.

Komentarze (4)

ZygoteNeverborn

Najbardziej zasłużył się tym, że Hurd był przez długi czas bezużyteczny (komercyjnie dalej jest) i przekonstruowywany przez samego Bushnella, dlatego popularnie używa się GNU/Linux a nie GNU/Hurd.


Stallman, nieznoszący jakiejkolwiek krytyki jego „dzieci” nie mógł zaś zaakceptować takiej niesubordynacji. Oliwy do ognia dodał też fakt, że przez 2 lata Bushnell nie odpowiadał na listy i maile od niego.


Niezła manipulacja. Koleś przez 2 lata nie odpowiadał na maile i nic nie robił dlatego dostał kopa. Kropka.


Chujowy artykuł.

Aquarius

@ZygoteNeverborn Manipulacją to jest Twój komentarz, bo artykuł nie głosi, że GNU/Hurd okazało się tworem bez wad. Zważ też na to, że na początku XXI wieku takie historie były na porządku dziennym i prawie wszyscy opiekunowie różnych wersji jądra Linux znajdowali się w ogniu krytyki.

ZygoteNeverborn

@Aquarius Manipulacją jest napisanie, że była jakaś wojna osobowości. Bushnell dostał kopa bo olał temat, przez dwa lata.


Zważ też na to, że na początku XXI wieku takie historie były na porządku dziennym i prawie wszyscy opiekunowie różnych wersji jądra Linux znajdowali się w ogniu krytyki.


Lol! Ty nie masz zielonego pojęcia o czym tu piszesz. Jest jądro Linuxa i jego głównym deweloperem z króciutką przerwą jest Linus, z głosem decydującym. Co innego być developerem Linuxa w ogniu krytyki, a co innego developerem Hurda/Macha mającym wyjebane. To zupełnie inne jądro o zupełnie innej architekturze. Bushnell nigdy nie był deweloperem Linuxa. Można powiedzieć, że był developerem GNU, tyle że niewiele wniósł, bo jego działka okazała się zupełnym niewypałem.

def

"Bushnell w 1990 roku został głównym architektem i konstruktorem jądra GNU Hurd, będącego później sercem systemu operacyjnego GNU/Linux. "

co?

Zaloguj się aby komentować