
Stworzyli unikatowego robota. Sprzedają tylko za granicę. W Polsce usłyszeli, że są nieinnowacyjni
wnp.plUnijne programy ożywienia i rozwoju nowoczesnych technologii? - Nie pokładamy w nich dużych nadziei co do zmian. Poprzestajemy na własnym planie wizji rozwoju - i na własnych siłach – mówi Jakub Bartoszek, prezes MAB Robotics. [...]
Powinniśmy zacząć zatem od prezentacji... MAB Robotics jest młodym przedsiębiorstwem, oferuje innowacyjne i specyficzne produkty robotyczne w "technologii ruchu".
- Firmę zarejestrowaliśmy w 2019 r. Wcześniej przez trzy lata prowadziliśmy działalność rozwojową jako spin-off przy Politechnice Poznańskiej, który udało się nam przekształcić w poważny biznes.
Od początku działalności zajmowaliśmy się robotami kroczącymi dla celów inspekcji infrastruktury przemysłowej lub zastosowań badawczo-rozwojowych. Niedużych rozmiarów roboty, które dostaną się w miejsca niebezpieczne lub niedostępne dla człowieka, pozyskują dane, na podstawie których można określić stan np. badanej infrastruktury i ewentualnie dokonać napraw. [...]
#wiadomoscipolska #technologia #robotyka #roboty #wnppl
