Skoki w Wiśle dla Słoweńca. Piotr Żyła najlepszy z Polaków

Piotr Żyła był najlepszym z Polaków w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle Malince. Zajął 14. miejsce. Triumfował Słoweniec Domen Prevc, który prowadził po pierwszej serii.


Drugie miejsce, ze stratą 6,8 pkt, zajął Niemiec Philipp Raimund. Trzeci był Japończyk Ryoyu Kobayashi - 19 pkt straty.


26-letni Prevc odniósł 10. pucharowe zwycięstwo w karierze, a pierwsze w tym sezonie. Wcześniej w obecnym cyklu trzy razy stał na podium - na drugim stopniu w Lillehammer oraz dwukrotnie na trzecim w Falun i Ruce.


W pierwszej serii skoczył 136 m i o 4,3 pkt wyprzedzał Raimunda (129 m). W finale Słoweniec uzyskał 130, a Niemiec 130,5 m.


Piotr Żyła w pierwszej próbie osiągnął 123,5 m, a w finale poszybował trzy metry dalej, dzięki czemu przesunął się z 17. na 14. lokatę.


Kacper Tomasiak (122 i 123 m) uplasował się na 25. pozycji, a Dawid Kubacki (123 i 119) na 26. [...#


#sport  #polska #wisla #pucharswiata #skokinarciarskie #sportyzimowe #rmf24

Rmf24

Komentarze (0)

Zaloguj się aby komentować