Rzeźba bogini z koroną

Rzeźba bogini z koroną. Zachowała się głowa, która umieszczona była na potężnej statui bogini, która zapewne była personifikacją miasta w Lacjum. Dowodem na to ma być korona w kształcie murów.

Obiekt datowany na okres panowania dynastii flawijskiej (69-96 n.e.) – w tym czasie panowała moda na fryzurę kobiecą typu „loki ślimakowe”, które widzimy na rzeźbie. Artefakt znajduje się w Ny Carlsberg Glyptotek w Kopenhadze (Dania).

https://imperiumromanum.pl/ciekawostka/rzezba-bogini-z-korona/

#imperiumromanum #rzym #ciekawostki #antycznyrzym #historia #ciekawostkihistoryczne #gruparatowaniapoziomu #ancientrome #rzym #venividivici

-----------------------------------------------------------------------------

Jeżeli podobają Ci się treści, jakie gromadzę na portalu oraz, którymi dzielę się na portalu, wdzięczny będę za jakiekolwiek wsparcie: https://imperiumromanum.pl/dotacje/

657eeaa2-4ca9-483b-84f1-1f4191c01d66

Komentarze (0)

Zaloguj się aby komentować